Povodí Moravy: Hlavní slavnostní odemykání Baťova kanálu se uskuteční zítra ve Spytihněvi

30.4.2022 5:59 odp. | Tisková zpráva

Obec Spytihněv ve spolupráci s Povodím Moravy, Ředitelstvím vodních cest, obecně prospěšnou společností Baťův kanál, Jihomoravským a Zlínským krajem zvou na slavnostní odemykání Baťova kanálu, které se uskuteční v neděli 1. května v 10 hodin v přístavišti ve Spytihněvi.

Povodí Moravy: Hlavní slavnostní odemykání Baťova kanálu se uskuteční zítra ve Spytihněvi
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Starosta Spytihněvi Vít Tomaštík, generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák, ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů, ředitel Baťova kanálu o. p. s. Vojtěch Bártek, zástupci Státní plavební správy a další významní hosté v neděli ráno oficiálně odemknou Baťův kanál. Slavnostní zahájení hlavní plavební sezóny se odehraje tradičně 1. května, dějištěm letošního otevírání bude přístavište ve Spytihněvi.

„Mám radost, že Spytihněv je letošním hostitelem odemykání Baťova kanálu a věřím, že u nás v modernizovaném areálu přístaviště s krásnou vyhlídkovou terasou zažijete až do pozdního odpoledne ohromnou porci zábavy,“ zve na slavnostní odemykání starosta Spytihněvi Vít Tomaštík.

Návštěvníci akce se mohou těšit na skvělou zábavu, hudbu, tanec, výborné jídlo a pití i plavby lodí po Baťově kanále pro veřejnost. Zahrají kapely Big Band Zlín a Brixen Band. V programu nebude chybět ani ukázka činnosti technického plavidla Jožin, kterým Povodí Moravy udržuje na Baťově kanále pořádek.

Anketa

Podporujete vládní výzvu k udávání tzv. dezinformací?

1%
97%
hlasovalo: 47240 lidí

„Přijeďte k nám na Baťův kanál. Jako správce Baťova kanálu jsme i letos připravili řadu novinek, které zvyšují bezpečnost a komfort plavby, jako je např. modernizace rejd plavebních komor ve Vnorovech a Kunovském lese. Baťův kanál jsme na sezónu připravili, plavební komory seřídili, plavební hloubky zajistili, hlavní plavební sezóna může začít,“ zve do Spytihněvi generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák.

Těšit se na vás budou organizátoři akce, kterými je město Spytihněv, Povodí Moravy, s. p., Ředitelství vodních cest, Baťův kanál o. p. s., Jihomoravský kraj a Zlínský kraj.

„Po dvou letech se vrací slavnostní Odemykání Baťova kanálu do tradičního formátu pro veřejnost bez hygienických omezení. Doufáme, že se i návštěvnost vrátí na počty před pandemií a budeme atakovat stotisícovou hranici,“ zve ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Vládní zmocněnkyně ve Věznici Světlá nad Sázavou

7:34 Vězeňská služba: Vládní zmocněnkyně ve Věznici Světlá nad Sázavou

Nová vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková navštívila Věznici Světlá nad …