Povodí Moravy: Nadnárodní spolupráce napříč povodím Dunaje startuje

04.10.2018 18:17

Projekt DANUBE FLOODPLAIN představuje 30měsíční etapu intenzivní nadnárodní spolupráce napříč povodím Dunaje.

Povodí Moravy: Nadnárodní spolupráce napříč povodím Dunaje startuje
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

 

První setkání partnerů a oficiální zahájení projektu DANUBE FLOODPLAIN(Snižování povodňového rizika prostřednictvím obnovy záplavových oblastí podél řeky Dunaje a přítoků) se uskutečnilo 27. a 28. září 2018 v Bukurešti v Rumunsku. Zúčastnilo se ho všech 18 projektových partnerů z deseti zemí ležících v povodí Dunaje (Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Německo, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Rumunsko a Srbsko). Projektoví partneři na setkání zrekapitulovali a vyhodnotili dosavadní činnost projektu, zkoordinovali jeho harmonogram a podrobně se dohodli na aktivitách pro následující monitorovací období. Povodí Moravy, s.p. je jediným zástupcem za Českou republiku. Vzhledem k tomu, že jednou z pilotních oblastí projektu je i hraniční úsek řeky Moravy, bude pro nás významným partnerem Slovenský vodohospodářský podnik, se kterým budou v nastávajícím období koordinovány pracovní postupy.

Projekt je realizován pod záštitou Interreg Europe (programu Evropské unie pro meziregionální spolupráci) a jeho hlavním cílem je zlepšit nadnárodní řízení vod, posílit prevenci před povodněmi a současně maximalizovat přínosy pro biologickou rozmanitost. Zmírnění dopadů extrémních klimatických událostí řeší prostřednictvím ochrany a obnovy záplavových území a využitím jejich přirozené retenční schopnosti.

Projekt DANUBE FLOODPLAIN byl zahájen 1. června 2018 a bude trvat do 30. listopadu 2020. Celková výše financování činí 3,67 milionu EUR. Z této částky je 151 tisíc EUR určeno pro pilotní oblast řeky Moravy na území České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize pořádá sbírku sportovního vybavení pro děti samoživitelek

10:06 Česká televize pořádá sbírku sportovního vybavení pro děti samoživitelek

Až do konce ledna mohou lidé prostřednictvím České televize pomoci dětem z neúplných rodin. Věnovat …