Povodí Moravy: Vyšla unikátní kniha o Baťově kanále

12.05.2018 13:28

U příležitosti 80. výročí Baťova kanálu v roce 2018 vydalo Povodí Moravy, s.p. knihu věnovanou historii, současnosti i budoucnosti této moravské vodní cesty.

Povodí Moravy: Vyšla unikátní kniha o Baťově kanále
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy
reklama

Kniha s názvem „Baťův kanál – od myšlenky k nápadu“ detailně mapuje celou historii Baťova kanálu, a to nejen slovem, ale především pomocí téměř tří stovek fotografií.

Na jednom místě tak naleznete nejzajímavější fotografie z doby výstavby a počátku plavby, výkresy unikátních technických zařízení nebo dech beroucí fotografie zdevastovaných objektů po průchodu válečné fronty. Kniha se ale také pečlivě věnuje novodobé historii a dokumentuje nejen znovuobnovení plavební cesty na přelomu tisíciletí, ale také plány na další rozvoj v budoucnu. Kniha se rovněž věnuje každodenní činnosti, kterou Povodí Moravy, s.p. na oblíbené vodní cestě vykonává. Součástí knihy jsou také dvě mapy, které Vás provedou samotnou vodní cestou a památkami v blízkém okolí, a navíc základní informace uvádí v anglickém a německém jazyce.

Knihu slavnostně pokřtil (jak jinak než vodou z Baťova kanálu) generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák spolu s ředitelem obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěchem Bártkem 1. května 2018 v přístavu ve Veselí nad Moravou. Od tohoto dne je k dostání za symbolicky baťovskou cenu 299 Kč na adrese info@pmo.cz. DPH a poštovné a balné činí 60 Kč.

Zveme Vás

Zveme Vás na besedu s autory publikace, která se uskuteční 17. května 2018 od 17:00 hod v Cafe 21 v Uherském Hradišti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SANEP: Volební preference do Sněmovny PČR - červen 2021

12:55 SANEP: Volební preference do Sněmovny PČR - červen 2021

Sněmovní volby by v červnu i přes výrazný pokles preferencí vyhráli Piráti/STAN, posiluje koalice SP…