Pražská strojírna opět dodává do Hannoveru, německá města jsou důležitými zákazníky továrny

13.09.2023 11:17 | Tisková zpráva

Dopravní podnik Hannover si objednal výrobky Pražské strojírny v hodnotě 19 milionů korun. Jedná se o kolejová křížení a kolejový přejezd. V minulých letech dodávala strojírna do Hannoveru například šestisrdcovkové kolejové rozvětvení a další křížení. Výrobky z Pražské strojírny jsou hojně využívány napříč německými městy. Německé dopravní podniky patří mezi náročnější zákazníky, s Pražskou strojírnou udržují dlouhodobé obchodní vztahy.

Pražská strojírna opět dodává do Hannoveru, německá města jsou důležitými zákazníky továrny
Foto: pstroj.cz
Popisek: Pražská strojírna - logo

Pražská strojírna vyrábí i letos kolejové křížení pro německý Hannover, konkrétně dvě křížení. První z nich je šestisrdcovkové odbočení z ulice Wallenteinstraße do Götinger Chaussee s přejímkou ke konci srpna a druhé křížení je dvojitý kolejový přejezd Endpunkt Garbsen na konečné linky číslo 4 s termínem přejímky koncem září tohoto roku. Obě křížení jsou dlouhé přes padesát metrů.

„V obou případech Pražská strojírna vyhrála cenou i léty ověřenou kvalitou. Zakázky pro německý trh jsou prestižní záležitostí, protože německý odběratel je náročný na technické provedení. Při přejímce vše důkladně přeměřuje přímo u nás na hale. Náročný je i na dokladovou část přejímky, to znamená doložení všech použitých materiálů a výrobních postupů s důrazem na provedené svářečské práce,“ říká Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa i v roce 2026 vyjede do obcí pomáhat s daňovým přiznáním

22:07 Finanční správa i v roce 2026 vyjede do obcí pomáhat s daňovým přiznáním

Stejně jako v předchozích letech pomůže finanční správa občanům s vyplněním a podáním jejich daňovéh…