Přední advokáti pomáhají dětem

10.09.2013 8:41

Téměř 200 000 korun mezi 5 projektů na podporu 15 dětí již rozdělil Nadační fond Advokáti dětem. Fond vznikl v letošním roce za účelem podpory a pomoci dětem se zdravotním postižením, těžce nemocným a dětem v domovech ústavní péče v rámci celé České republiky.

Přední advokáti pomáhají dětem
Foto: Nadační fond Advokáti dětem
Popisek: Přední advokáti pomáhají dětem
reklama

Nadační fond Advokáti dětem byl založen předními advokátními kancelářemi Baker & McKenzie a DRV Legal. Cílem fondu je oslovit co největší počet advokátních kanceláří, neboť v rámci České republiky je registrováno více než 14 000 advokátů. Tento fakt přináší silný finanční potenciál, který může být cíleně využit na pomoc dětem. Přesto dosud neexistoval žádný nadační fond, který by byl čistě projektem více advokátů a advokátních kanceláří, ačkoli právníci se charitativní činnosti běžně věnují.

Proto vznikl Nadační fond Advokáti dětem, a to na principu spolupráce advokátů z celé České republiky, jako nadační fond zřízený a kontrolovaný právníky. Nadační fond zároveň zviditelní advokátní profesi u široké veřejnosti a tím může významně přispět k dobrému jménu české advokacie.

„Posláním fondu je však především rozjasnit co nejvíce dětských tváří v nelehkých životních situacích. Naposledy jsme například zaplatili hiporehabilitační kurz dvojčátkům s dětskou mozkovou obrnou nebo podpořili chod občanského sdružení Cesta slunce, které organizuje respitní pobyty pro mentálně postižené děti,“ vysvětlila Zuzana Dvořáková, koordinátorka Nadačního fondu Advokáti dětem.

Nadační fond Advokáti dětem se zaměřuje nejen na individuální pomoc, ale také na poskytování pomoci formou spolupráce s občanskými sdruženími, díky nimž se podpora rozšíří mezi více dětí. Do fondu mohou finančně přispět i jednotlivci.

Webové stránky fondu: www.advokatidetem.cz 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

22:11 Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

Česká pošta představí 21. dubna novou výplatní písmenovou známku s kupóny pro přítisky, jejímž motiv…