Předsedkyně AV ČR se setkala se stážisty na Veletrhu vědy

11.06.2017 16:00

Stážisté projektu Otevřená věda Akademie věd České republiky se v pátek 9. června 2017 na Veletrhu vědy setkali s předsedkyní Akademie věd České republiky prof. Evou Zažímalovou.

Předsedkyně AV ČR se setkala se stážisty na Veletrhu vědy
Foto: cas.cz
Popisek: Akademie věd ČR - logo
reklama

Projekt Otevřená věda Akademie věd ČR je vlajkovou lodí spolupráce s mladšími generacemi. Už od roku 2005 zapojuje talentované studenty středních i vysokých škol do praktického výzkumu na Akademii věd ČR prostřednictvím studentských vědeckých stáží. Jeho cílem je umožnit pražským i mimopražským studentům získat cenné zkušenosti z vědecké praxe, motivovat středoškolské studenty k vysokoškolskému studiu ve vědních oblastech, studenty vysokých škol k volbě vědecké profesní dráhy a obě tyto skupiny vzdělávat a aktivně zapojit do činnosti ústavů Akademie věd České republiky.

Setkání s paní předsedkyní, kterého se zúčastnilo několik desítek stážistů, členka Akademické rady AV ČR doktorka Markéta Pravdová a ředitelka Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR doktorka Kateřina Sobotková, probíhalo formou diskuze. Padalo mnoho zajímavých dotazů, mladé studenty například zajímalo, jak se paní profesorka dostala k vědě nebo jaké to je, být ženou ve vědeckém prostředí. Probrala se také otázka odlivu českých vědců do zahraničí, velký zájem vzbudila i debata na téma budoucího směřování Akademie věd.

Na závěr setkání si stážisté, kteří pracují v průběhu roku na mnoha různých ústavech Akademie věd, vyfotili společné foto i s paní předsedkyní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Ombudsman vyzval ministra k úpravě podmínek ošetřovného pro OSVČ

22:27 Veřejný ochránce práv: Ombudsman vyzval ministra k úpravě podmínek ošetřovného pro OSVČ

„Ošetřovné“ pro OSVČ poskytované Ministerstvem průmyslu a obchodu má být obdobou ošetřovného poskyto…