Premiér Babiš jednal s eurokomisařem pro životní prostředí Vellou o kvalitě ovzduší i migraci

08.11.2018 11:15

Předseda vlády Andrej Babiš přijal ve středu 7. listopadu 2018 v Hrzánském paláci evropského komisaře pro životní prostředí, námořní záležitosti a rybolov Karmenua Vellu. Tématem jednání byly především ochrana ovzduší a aktuální návrhy Evropské komise směřující do oblasti plastů, stranou ale nezůstala ani problematika migrace.

Premiér Babiš jednal s eurokomisařem pro životní prostředí Vellou o kvalitě ovzduší i migraci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš jednal s komisařem Vellou také o odpadech, a to se zvláštním zřetelem k problematice plastů. V té souvislosti předseda vlády přivítal návrhy Komise a rozhodnutí Evropského parlamentu, který na konci října podpořil směrnici o omezení dopadu některých plastových výrobků na životní prostředí. Česká vláda je v této oblasti velmi aktivní, a to například kampaní Dost bylo plastu.

Okrajovým tématem byla také problematika migrace, především pak migrační tlaky na středozemní trase. Premiér Babiš zmínil nutnost ochrany vnějších hranic Evropské unie a efektivní návratové politiky.

Komisař Vella přijel do ČR v rámci tzv. Clean Air Dialoque, který se v České republice koná 7. a 8. listopadu. Cílem dialogu je umožnit diskusi k problematice znečištění ovzduší a urychlení možných řešení v jednotlivých členských státech.

Premiér komisaře Vellu ujistil, že kvalita ovzduší patří mezi jednu z priorit české vlády. Seznámil jej také se stavem legislativy v oblasti ochrany ovzduší a s aktualizací příslušné strategie kvality ovzduší v podobě Národního plánu snižování emisí a plánů kvality ovzduší. Zároveň zdůraznil, že kvalita ovzduší by se měla promítnout do finančního rámce po roce 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železniční dopravní cesty: Unikátní interaktivní akce cílí na žáky a širokou veřejnost

16:05 Správa železniční dopravní cesty: Unikátní interaktivní akce cílí na žáky a širokou veřejnost

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) je 26. a 27. dubna společně se Sdružením železničních náklad…