Přichází nová éra robotiky – KUKA LBR iiwa

30.09.2014 8:40 | Zprávy

KUKA Roboter, světový lídr průmyslové robotiky, představil na brněnském MSV ve výstavní premiéře regionu CEE průmyslový robot LBR iiwa. Tento, na světě první, sériově vyráběný průmyslový robot s citem umožňuje přímou spolupráci člověka s robotem. Vystaven je na stánku firmy KUKA na MSV v Brně od 29. září do 3. října 2014.

Přichází nová éra robotiky – KUKA LBR iiwa
Foto: www.bvv.cz/msv/
Popisek: Strojírenský veletrh v Brně

Jde o první průmyslový robot, který nemusí pracovat za ochranným oplocením, přitom ale poskytuje naprostou bezpečnost obsluze. Robot vnímá své okolí. V případě, že se v jeho dráze bude neočekávaně nacházet překážka, což může být i ruka nebo část těla, robot tuto interakci vnímá a ihned na ni reaguje. Například tím, že zastaví svou činnost a čeká na další povel.

Robota můžete vést podobně jako malé děcko, když jej seznamujete s okolním prostředím. Jeho pohyby a činnosti můžete naprogramovat tím, že uchopíte jeho přírubu, na které je připevněn pracovní nástroj, a pomocí vašich rukou mu přesně vymezíte činnost, kterou bude provádět. On sám si pak vytvoří algoritmus pro prováděnou operaci, kterou bude na povel provádět. S citem, a přitom mnohem rychleji a přesněji, než by to zvládl člověk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Pokud zůstanete u moci

Můžete zaručit, že nebudete jakkoliv usilovat o přijetí Eura? Z toho vaše průzkumu se obávám, že už jste se podvolili snahám vašich koaličních partnerů Euro přijmout a čím dál víc se stává probruselskou stranou místo toho, jak jste se k politice EU stavili dřív – což mi bylo mnohem sympatičtější

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS povolil firmám Accolade a Conseq společnou akvizici v oblasti průmyslových parků

22:32 ÚOHS povolil firmám Accolade a Conseq společnou akvizici v oblasti průmyslových parků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení soutěžitelů, v jehož dů…