Příspěvek na dentální hygienu je hit, další peníze budou začátkem března

11. 2. 2016 16:46

Obrovský zájem o nový příspěvek na dentální hygienu zaznamenává Všeobecná zdravotní pojišťovna. Od začátku roku o něj požádalo 23 340 klientů a pojišťovna jim vyplatila více než 19,3 milionu korun. Aby nemusela vyplácení příspěvku zastavit, navýšila VZP už jednou na konci ledna rozpočet na tento benefit. Z plánovaných šesti milionů se tak stalo 20 milionů korun. I tato částka však už byla téměř komplet vyčerpána. VZP proto nyní – ve snaze maximálně vyjít vstříc svým pojištěncům – plánuje další navýšení rozpočtu tak, aby mohl být oblíbený benefit proplácen co nejdéle.

Příspěvek na dentální hygienu je hit, další peníze budou začátkem března
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ústředí VZP v bývalém hotelu Flora
reklama

Průměrná výše příspěvku, který klienti VZP na dentální hygienu čerpají, činila od začátku roku 824 korun (maximální výše může být až 1 000 Kč). Každý pracovní den si ho zatím z poboček pojišťovny odneslo v průměru 729 lidí. Největší zájem byl ve středu 4. února, kdy celkem vyplacená částka přesáhla 1,5 milionu korun.

Nečekaně rychle rostoucí zájem s sebou bohužel v těchto dnech přináší pro žadatele drobné provozní komplikace. Navýšení rozpočtu musí schválit správní rada pojišťovny, jejíž jednání je naplánováno na 29. února. Dalším zájemcům proto bude možné příspěvek na dentální hygienu vyplatit až po tomto termínu. Nemusí se nicméně obávat, že by o peníze přišli – momentálně jde skutečně pouze o dočasný provozní problém a stačí, když si příspěvek přijdou vyzvednout až na začátku března.

Na jakou částku bude rozpočet na dentální hygienu správní radou navýšen, nelze předjímat. Management pojišťovny vypracuje do té doby analýzu účelnosti vyplácení příspěvku. Zároveň se pokusí konkretizovat doposud neověřené poznatky, podle nichž příspěvek mohl být v některých případech využíván v rozporu s pravidly stanovenými pro jeho čerpání. To vše může mít vliv na rozhodnutí správní rady, která má ve věci konečné slovo. V zájmu VZP každopádně je, aby žádaný benefit mohlo využít tolik jejích poctivých klientů, kolik ekonomické možnosti dovolí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: VZP
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Tradiční čtyři adventní podvečery doplní i mimořádný, pátý koncert

22:11 Česká televize: Tradiční čtyři adventní podvečery doplní i mimořádný, pátý koncert

Předvánoční Adventní koncerty České televize se v letošním roce budou konat již po třicáté. Jedna z …