Produkty Hamé zaujaly na středovýchodním veletrhu v arabském Abú Dhabí

25.11.2013 1:55 odp.

Ovocné a masozeleninové kojenecké výživy, džemy, kečupy i další výrobky z portfolia společnosti Hamé vzbudily značný zájem arabských obchodníků na středovýchodním potravinářském veletrhu SIAL, který od 24. do 26. listopadu 2013 hostí hlavní město Spojených arabských emirátů Abú Dhabí.

Produkty Hamé zaujaly na středovýchodním veletrhu v arabském Abú Dhabí
Foto: red
Popisek: Hamé

„Dosud jsme na arabský trh vyváželi spíše omezené množství našich produktů, například kojenecké výživy, nakládané okurky nebo džemy. Na tomto významném arabském veletrhu vystavujeme vůbec poprvé.  Slibujeme si od něj, že nám pomůže navázat potřebné obchodní kontakty a že zde najdeme místní distributory, jejichž prostřednictvím bychom s našimi výrobky v masivnější míře pronikli i do dalších arabských zemí,“ vysvětluje komerční ředitel Hamé Bohumil Vráblík. A upozorňuje: „Zahraniční trhy jsou pro nás stále významnější, polovinu tržeb již v současnosti realizujeme za českými hranicemi. Abychom udrželi dynamiku růstu naší firmy a dokázali úspěšně a efektivně konkurovat světovým potravinářským firmám, musíme s našimi produkty hledat nové trhy.“

Komerční ředitel také zdůrazňuje, že Hamé dokáže napříč šíří sortimentu přizpůsobit výrobky místním specifikům. S tím má ostatně velké zkušenosti, protože v současnosti vyváží již do více než 40 zemí celého světa.

Úspěch Hamánka

Odborná porota tohoto veletrhu dokonce vybrala kojeneckou výživu Hamánek BABY s banány a  broskvemi BIO spolu se zhruba třicítkou dalších výrobků z celého světa do prestižní sekce „Inovativní produkty“, které se představují na zvláštní předváděcí ploše.

Veletrh SIAL v Abú Dhabí patří mezi největší akce svého druhu v arabském světě. Letos na tomto veletrhu své produkty předvádí více než 1 000 firem z 21 zemí. Tuto akci pak každoročně navštíví více než 12 000 obchodníků z devadesáti zemí světa. Více na www.sialme.com.

Letos v květnu se Hamé také zúčastnilo mezinárodního potravinářského veletrhu SIAL v čínské Šanghaji. Zástupci Hamé při této příležitosti vůbec poprvé jednali s potenciálními obchodními partnery z Číny, kam firma plánuje zahájit vývoz svých produktů.

Kromě Arábie a Číny Hamé hodlá proniknout také na nové trhy ve střední a severní Africe, které lze z pohledu trvanlivých potravin a potravinářství obecně považovat za velmi perspektivní region.

Společnost Hamé je přední českou potravinářskou firmou zabývající se výrobou trvanlivých i chlazených potravin. Tradice této firmy sahá až k 20. létům minulého století.  Hamé svůj výrobní program průběžně rozšiřuje v souladu s požadavky moderního stravování a ve svém portfoliu tak má v současnosti na 1700 různých druhů produktů: kečupy, paštiky, masové konzervy, hotová jídla, zeleninové výrobky, ovocné směsi, džemy, kompoty, kojenecká strava, bagety, sendviče, sirupy a další. Hamé vyváží produkty do zhruba 40 zemí světa na pěti kontinentech a své výrobky nabízí také pod značkami OTMA, Veselá pastýřka, Znojmia, Hamánek, Hamé Life Style a Vasco da Gama.  Hamé má v současnosti 7 výrobních závodů v České republice a dva v zahraničí (v Rusku a Rumunsku) a patří k největším českým producentům potravin. Sídlo společnosti je v Kunovicích u Uherského Hradiště.

Více na www.hame.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Dům z trestné činnosti se podařilo prodat za více než 12 milionů

22:54 ÚZSVM: Dům z trestné činnosti se podařilo prodat za více než 12 milionů

ÚZSVM v Olomouci prodal rodinný dům v obci Droždín za více než 12 milionů korun. Nemovitost se podař…