Program péče o krajinu přijímá nové žádosti. Vloni podpořil na sedm set projektů, jen na handicapovaná zvířata šlo dvanáct milionů

23. 1. 2017 11:52

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje výzvu pro příjem žádostí do Programu péče o krajinu, Podprogramu pro zlepšování dochovaného přírodního a krajinného prostředí a Podprogramu pro zabezpečení péče o ohrožené a handicapované živočichy. Díky nim bylo v roce 2016 dotací podpořeno na 700 projektů v celkové výši 40 milionů korun.

Program péče o krajinu přijímá nové žádosti. Vloni podpořil na sedm set projektů, jen na handicapovaná zvířata šlo dvanáct milionů
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

Program péče o krajinu slouží k udržení a zlepšování dochovaných přírodních i kulturních hodnot krajiny. Jeho prostřednictvím Ministerstvo životního prostředí dotuje projekty, které není možno podpořit z jiných zdrojů, jako drobný management a další neinvestiční jednoletá opatření jako např. kosení luk, ale i péči o trvale zraněné a také o handicapované živočichy, aby se mohli vrátit do volné přírody.

Žadatelem v Podprogramu pro zlepšování dochovaného přírodního a krajinného prostředí je fyzická osoba či právnická osoba, která má právní vztah (vlastnický nebo nájemní) k pozemkům, na nichž má být dané opatření realizováno.

Výši přiznaných finančních prostředků lze přiznat až do 100 % uznaných nákladů a zároveň nejvýše do 250 000 Kč.

Žadatelem v Podprogramu pro zabezpečení péče o ohrožené a handicapované živočichy je fyzická či právnická osoba, která zajistí péči o zraněné a handicapované živočichy prostřednictvím akreditované záchranné stanice v souladu se stávajícím zákonem o ochraně přírody a krajiny. Výše přiznaných finančních prostředků dosáhnout až 100 % uznaných nákladů.

Žádosti je možné podávat do 6. února 2017.

Více informací o výzvě najdete na stránce programu PPK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

22:37 Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

Vyjádření ministerstva kultury k článku v deníku Právo