Průzkum SANEP: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v čele pelotonu hejtmanů posiluje. Na olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila doléhá jeho obvinění

02.11.2015 14:19 | Zprávy

V čele hodnocení představitelů územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, je již od dubna loňského roku hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek. Ten tak s aktuálním ziskem v souhrnu 51,2% kladných hlasů obyvatel Jihomoravského kraje zůstává jediným hejtmanem, který získal nadpoloviční podporu obyvatel svého kraje. Oproti srpnovému šetření společnosti SANEP pak navíc posílil o tři deseti procentního bodu.

Průzkum SANEP: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v čele pelotonu hejtmanů posiluje. Na olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila doléhá jeho obvinění
Foto: SANEP
Popisek: SANEP, logo

Druhým nejlépe hodnoceným představitelem krajů rovněž dlouhodobě zůstává hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, a to s aktuálním ziskem 49,8% kladných hlasů. Jiří Zimola si pak polepšil oproti srpnovým hodnotám o 1,1 procentního bodu.

Jediný zástupce KSČM ve vedení krajů hejtman Oldřich Bubeníček, se od října minulého roku udržuje na třetím místě pomyslného žebříčku oblíbenosti hejtmanů. S činností hejtmana Oldřicha Bubeníčka je aktuálně spokojeno 48,1% obyvatel Ústeckého kraje, což je o devět desetin procentního bodu více než v srpnu.

Z pátého srpnového místa na aktuální čtvrtou pozici postoupil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, a to s aktuálním ziskem v souhrnu 37,5% kladných hlasů.

Na pátém místě se v říjnu umístil v srpnu šestý sociálnědemokratický hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, s jehož činností je aktuálně spokojeno v souhrnu 37,1% obyvatel Středočeského kraje.

Oproti srpnu si aktuálně polepšil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který postoupil o jednu příčku a v říjnu obsadil se ziskem 35,6% šesté místo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 České dráhy posílí dopravu na Pochod Praha – Prčice, nabídnou speciální celodenní jízdenku

7:23 České dráhy posílí dopravu na Pochod Praha – Prčice, nabídnou speciální celodenní jízdenku

V sobotu 17. května se koná již 58. ročník Pochodu Praha – Prčice. České dráhy i během tohoto ročník…