ROP Jihozápad: Skiareál Lipno je zimním centrem regionu i díky EU

06.12.2018 20:01

Skiareál Lipno – nejnavštěvovanější zimní středisko v jižních Čechách – se dostal do popředí zájmu lyžařů mimo jiné i díky finanční pomoci Evropské unie.

ROP Jihozápad: Skiareál Lipno je zimním centrem regionu i díky EU
Foto: jj-jihozapad.cz
Popisek: ROP Jihozápad - logo
reklama

Ta udělila před deseti lety jeho provozovateli, společnosti Lipno Servis, dotaci ve výši takřka 90 milionů korun. Projekt s názvem Skiareál Lipno – regionální zimní centrum uspěl se žádostí o dotaci v rámci Regionálního operačního programu Jihozápad (ROP Jihozápad).

Do zimní sezóny 2008 – 2009 tak díky podpoře z ROP Jihozápad areál vstoupil se třemi zcela novými čtyřsedačkovými lanovkami, delšími a širšími sjezdovými tratěmi, moderními bezpečnostními prvky a moderním zasněžovacím systémem. Lyžařské středisko, které už dříve patřilo k neoblíbenějším lyžařským areálům v Česku zejména pro rodiny s dětmi, přistoupilo k modernizaci, která svým rozsahem v tuzemsku neměla obdobu.

„Díky významné investici vznikl na Lipně prakticky zcela nový lyžařský areál, radikálně se vylepšil komfort lyžařů i technické zázemí, vybavilo se výukové hřiště. Modernizace lipenského zimního střediska výrazně zvýšila ekonomickou stabilitu celého regionu, závislého na turistickém ruchu. Projekt tehdy podpořily všechny obce na Lipensku,“ uvedl Jiří Falout, ředitel obchodu a marketingu společnosti Lipno Servis, která areál provozuje.

Projekt modernizace lipenského areálu byl úspěšný a kontroloval jej dokonce osobně i zástupce Evropské komise Jack Engwegen. „Díky projektu došlo k nárůstu pracovních míst na Lipensku, které v té době patřilo mezi oblasti s nejvyšší nezaměstnaností. Projekt zároveň prodloužil zimní sezónu,“ řekla Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Den s karosami v Praze – rozloučení s legendárními vozy pro fanoušky MHD a veřejnost

12:39 DPP: Den s karosami v Praze – rozloučení s legendárními vozy pro fanoušky MHD a veřejnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se tuto sobotu, 26. června 2021, oficiálně rozloučí s legendárním…