Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu silnice I/38 Znojmo obchvat II

30.07.2016 12:18

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek 28. července za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu silnice I/38 Znojmo obchvat II. Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnil i premiér Vlády Bohuslav Sobotka, ministr dopravy Dan Ťok a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu silnice I/38 Znojmo obchvat II
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

„Dokončený celý obchvat bude sloužit především k odklonu tranzitní dopravy mimo město Znojmo, což bude mít vliv na bezpečnost silničního provozu a zlepšení životního prostředí v celém městě. Vybudováním obchvatu dojde také ke zvýšení plynulosti dopravy a tím i k úspoře nákladů a snížení emisí“, komentoval zahájení stavby generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Stavba II. části obchvatu je součástí souboru tří staveb severního silničního obchvatu města Znojma. Spolu s rozestavěnou I. částí a připravovanou III. částí bude tvořit ucelený obchvat města.

Silnice I. třídy I/38 je po silnicích I/11 a I/35 třetí nejdelší na území Česka. Spojuje města Česká Lípa, Mladá Boleslav, Nymburk, Kolín, Kutná Hora, Havlíčkův Brod, Jihlava, Znojmo a pokračuje dále do Rakouska. Celková délka silnice je 256 km.

V předmětném území je silnice I/38 frekventovanou spojnicí Jihomoravského kraje s Rakouskem. Cesta přes Znojmo po silnici I/38 patří hlavně v létě mezi hlavní trasy pro občany z Česka a Polska při cestě k moři do Chorvatska a Itálie. Denně městem projede až dvaadvacet tisíc aut, což způsobuje rozsáhlé dopravní komplikace a nesnesitelné životní podmínky.

V rámci přípravných prací  bývají někdy přemisťovány i drobné stavby sakrální architektury jako jsou kapličky či sochy. V případě této stavby se jednalo o sochu sv. Josefa, která musela být včetně podstavce přesunuta o cca 100 metrů od stavby budoucího obchvatu. Samotná socha byla po odborném sejmutí za dohledu orgánů státní památkové péče a zástupců města Znojma dopravena do sochařského ateliéru kde před zpětným osazením na nově postavený podstavec byla odborně zrekonstruována a ošetřena.

Daleko větší stavebně technický úkol tohoto charakteru čeká na ŘSD na navazující stavbě obchvatu I/38 Znojmo I, kde v přípravě dojde k přestěhování kompletně celé kapličky.

Stavba je navržena k zařazení do Operačního programu Doprava 2014 - 2020 a bude spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Data o stavbě

Hlavní trasa:
délka: 3532 metrů
kategorie: S 11,5/80
plocha vozovek: 63 700 m2
počet všech stavebních objektů: 48

Zhotovitel: SDS EXMOST spol. s r. o. + Froněk, spol. s r. o.
Cena: 264 185 tis. Kč (bez DPH)
Délka výstavby: 36 měsíců
 

reklama

autor: Tisková zpráva

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Finanční správa dokončuje metodiku zdanění firemních školek

16:08 Ministerstvo financí: Finanční správa dokončuje metodiku zdanění firemních školek

Reakce k článku Seznam Zpráv k danění benefitu firemních školek