Rekonstrukce mostecké nemocnice včetně optimalizace vnitřních prostor je dokončena

29.10.2015 16:42

Krajská zdravotní, a. s. pořádá 30. října 2015 od 10:00 hodin prezentaci k ukončení projektu „Rekonstrukce pavilónů KZ, a. s., Nemocnice Most, o. z., včetně optimalizace vnitřních prostor“, spolufinancovaného z prostředků dotačního programu Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS 2 Severozápad, podporovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Během prezentace budou poskytnuty bližší informace k rekonstrukčním pracím, kterými prošly jednotlivé pavilony mostecké nemocnice, které se dočkaly zásadní rekonstrukce po 40 letech od výstavby. Představeny budou také zrekonstruované vnitřní prostory.

Rekonstrukce mostecké nemocnice včetně optimalizace vnitřních prostor je dokončena
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Nemocnice Most, pohotovost.

Projekt „Rekonstrukce pavilónů Krajské zdravotní, a. s., - Nemocnice Most, o. z. včetně optimalizace vnitřních prostor“, začal na konci srpna minulého roku po více než ročních přípravách. Realizace projektu byla rozsáhlá a hodnota veřejné zakázky vzešlá z otevřeného výběrového řízení je na úrovni 150 milionů korun včetně DPH. Rekonstrukce probíhala ve fázích, podle harmonogramu, za plného provozu. Projekt je ukončen prakticky rok po zahájení.

S ohledem na stáří budov a jejich infrastruktury, které byly dlouhodobě ve velmi špatném stavu, byla celková rekonstrukce nutností. V podstatě se jedná o první akci takového rozsahu od dob výstavby nemocnice. Letos je to 40 let, kdy začala sloužit veřejnosti a opravu si jistě zasloužila. Nejde samozřejmě jen o lepší vzhled, ale také praktické dopady pro pacienty i zdravotnický personál.

Za vítězem veřejné soutěže a dodavatelem rekonstrukčních prací, sdružením regionálních firem s názvem Společnost Nemocnice Most, jsou vidět zateplené budovy, nové fasády a střechy, kompletně vyměněná okna a dveře (celkem 3606 ks), a to u pavilonů A, B a C, to vše za účelem modernizace při snížení energetické náročnosti stavebních objektů a samozřejmě i zlepšení technického stavu a celkového vzhledu.

Součástí rekonstrukce byla též výměna vybraných výtahů ve všech rekonstruovaných objektech a rekonstrukce vybraných sociálních zařízení včetně nových připojovacích a stoupacích rozvodů vody a kanalizace. Akce byla prvotně připravována a směřována do Operačního programu Životního prostředí v rozsahu zateplení a výměny výplní otvorů. Z důvodu vyšší míry financování akce z dotačních prostředků však rozhodlo nové představenstvo Krajské zdravotní, a. s. o zásadním přepracování původního projektu a využití dotace z Regionálního operačního programu Severozápad pro oblast podpory 1. 3 – Infrastruktura v oblasti rozvoje lidských zdrojů, kterou také úspěšně Krajská zdravotní, a. s. získala. Nový projekt tak navíc za podstatně nižší cenu dosáhl významně většího rozsahu obnovy mostecké nemocnice.

Opravené pavilony, výtahy, nová sociální zařízení, ale i tepelný komfort, který se již začíná projevovat v opravených částech, jistě ocení pacienti i zaměstnanci. Nová podoba opravené nemocnice jistě přispěje také ke zlepšení vzhledu města.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč už nekandidujete?

Bylo to vaše rozhodnutí? Já mám spíš dojem, že proto, že říkáte věci narovinu a ne vždy se vyjadřujete kladně na účet této vlády vás jednoduše odstavili, protože tato vláda jiné názory nepřipouští.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Smysl pro tumor oslovil bezmála tři miliony diváků, udržel si publikum do poslední epizody

19:15 Česká televize: Smysl pro tumor oslovil bezmála tři miliony diváků, udržel si publikum do poslední epizody

Jedničkou nedělního hlavního vysílacího času se stal poosmé v řadě seriál Smysl pro tumor. Série ins…