Rozhodčí soud dal za pravdu VZP ve sporu s protonovým centrem

02.07.2014 9:21

Všeobecná zdravotní pojišťovna dnes obdržela verdikt Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře a Agrární komoře ČR ve sporu mezi Proton Therapy Center Czech a VZP. Rozhodčí soud dal za pravdu argumentům VZP.

Rozhodčí soud dal za pravdu VZP ve sporu s protonovým centrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP

Rozhodci konstatovali, že nemají pravomoc k rozhodování ve věci, protože Smlouva o smlouvě budoucí, jejíhož plnění se PTCC dožadovala, je absolutně neplatná. A to stejně tak jako rozhodčí doložka ve smlouvě obsažená.

Zástupci protonového centra se domáhali plnění Smlouvy o smlouvě budoucí, která VZP ukládala povinnost posílat tomuto zdravotnickému zařízení po dobu 15 let 1650 klientů ročně a platit za ně ročně jednu miliardu korun. „Rozhodčí soud má za to, že Smlouva o smlouvě budoucí a rovněž tak dohoda o sjednání rozhodčí doložky, která je její součástí, nebyly ze strany žalované platně uzavřeny a stranu žalovanou tak nezavazují a jsou absolutně neplatné,“ konstatoval rozhodčí soud v rozhodnutí, které má více než čtyřicet stran.

Pro VZP a její klienty se tímto rozhodnutím nic nemění. Nadále platí již dříve deklarované ujištění ze strany pojišťovny, že protonovou terapii uhradí každému svému klientovi, kterému ji jako nezbytnou doporučí jedno ze třinácti českých a moravských komplexních onkologických center.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Dopravní opatření na Čechově mostě

18:01 MHMP: Dopravní opatření na Čechově mostě

O prodlouženém víkendu 26. – 28. října 2019 bude Čechův most uzavřen pro automobilovou dopravu ve sm…