SMO: Ostrava hostila jednání představitelů šestnácti velkých měst

15. 7. 2016 21:57

Komora statutárních měst Svazu obcí a měst ČR schválila 15. července v Ostravě zahájení projektu Lepší města. Jednání se zúčastnili představitelé šestnácti velkých měst republiky, například primátorky Prahy Adriana Krnáčová, Ústí n. L. Věra Nechybová, primátoři Českých Budějovic Jiří Svoboda, Liberce Tibor Batthyány a jako host ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

SMO: Ostrava hostila jednání představitelů šestnácti velkých měst
Foto: smocr.cz
Popisek: Svaz měst a obcí ČR - logo

Hostitelem dvoudenního jednání bylo statutární město Ostrava a jeho primátor a člen předsednictva Svazu měst a obcí ČR Tomáš Macura, pátečního zasedání Komory statutárních měst v Nové radnici se zúčastnili také náměstci primátora Kateřina Šebestová a Radim Babinec.

Projekt Lepší města je zaměřen na široké sdílení informací o „smart“ (chytrých) řešeních a „smart“ projektech. Jeho cílem je vytvořit ve spolupráci se zástupci akademické obce a podnikatelské sféry jednoduché návody, jak řešit s využitím moderních technologií jednotlivé problémy, které města a obce v republice tíží. Iniciativu 25 největších měst v ČR, která nemá v zemích Evropské unie obdoby, bude Komora statutárních měst prezentovat v její komplexní podobě v září.

V průběhu svého ostravského pobytu si nejvyšší představitelé nejvýznamnějších měst v ČR prohlédli moravskoslezskou metropoli z vyhlídkové terasy Nové radnice a nenechali si ujít ani účast na mezinárodním hudebním festivalu Colours of Ostrava. Navštívili rovněž zámek Raduň či pivovar Nošovice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Vodní nádrže – zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům

9:45 Povodí Labe: Vodní nádrže – zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům

Hospodaření s vodou na vodních nádržích můžeme přirovnat k hospodaření dobře fungující rodiny. Stejn…