SVS: Jak postupovat v případech týrání zvířat – příručka pro obce s rozšířenou působností

27. 8. 2019 19:21

Problematika ochrany zvířat a péče o jejich pohodu (tzv. welfare zvířat) se v posledních letech stává stále důležitějším tématem pro odbornou i laickou veřejnost. V souvislosti s tím mimo jiné vyvstává otázka správné aplikace právních předpisů, týkajících se oblasti welfare, možnosti zpřísnění či specifikace jednotlivých požadavků, a také otázka možného posílení vymáhání předpisů příslušnými dozorovými organizacemi, které by měly k tomuto účelu intenzivněji využívat dostupné nástroje.

SVS: Jak postupovat v případech týrání zvířat – příručka pro obce s rozšířenou působností
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa
reklama

Státní veterinární správa (SVS) na základě zkušeností z praxe připravila následující publikaci určenou především obcím s rozšířenou působností. V případě, že kontrola veterinárních inspektorů zjistí porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, řeší tyto případy s chovateli formou správních řízení na základě odborného stanoviska SVS dále obce s rozšířenou působností. Brožurka obsahuje základní doporučení pro aplikaci současné právní úpravy v oblasti ochrany zvířat proti týrání, zejména zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů.

Příručka by měla usnadnit spolupráci příslušných úřadů – jednotlivých krajských veterinárních správ a obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, a to především ve vzájemném předávání informací týkajících se možného týrání zvířat či jiného porušování předpisů, při vzájemné pomoci a při řešení problémů.

Příručka ke stažení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Celní správa ČR má v současnosti dva příslušníky v generálské hodnosti

22:11 Celní správa ČR má v současnosti dva příslušníky v generálské hodnosti

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval s účinností od 27. října 2020 prvního zástupce generálního …