SVS: Jak postupovat v případech týrání zvířat – příručka pro obce s rozšířenou působností

27.08.2019 19:21

Problematika ochrany zvířat a péče o jejich pohodu (tzv. welfare zvířat) se v posledních letech stává stále důležitějším tématem pro odbornou i laickou veřejnost. V souvislosti s tím mimo jiné vyvstává otázka správné aplikace právních předpisů, týkajících se oblasti welfare, možnosti zpřísnění či specifikace jednotlivých požadavků, a také otázka možného posílení vymáhání předpisů příslušnými dozorovými organizacemi, které by měly k tomuto účelu intenzivněji využívat dostupné nástroje.

SVS: Jak postupovat v případech týrání zvířat – příručka pro obce s rozšířenou působností
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Státní veterinární správa (SVS) na základě zkušeností z praxe připravila následující publikaci určenou především obcím s rozšířenou působností. V případě, že kontrola veterinárních inspektorů zjistí porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, řeší tyto případy s chovateli formou správních řízení na základě odborného stanoviska SVS dále obce s rozšířenou působností. Brožurka obsahuje základní doporučení pro aplikaci současné právní úpravy v oblasti ochrany zvířat proti týrání, zejména zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů.

Příručka by měla usnadnit spolupráci příslušných úřadů – jednotlivých krajských veterinárních správ a obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, a to především ve vzájemném předávání informací týkajících se možného týrání zvířat či jiného porušování předpisů, při vzájemné pomoci a při řešení problémů.

Příručka ke stažení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

22:20 ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil novou grafickou podobu stránek www.…