SYNOT: Neúspěchem pro aktivisty a populisty skončilo referendum ve Zlíně

24.01.2015 20:27 | Zprávy

Prohlášení skupiny SYNOT ke zlínskému referendu o hazardu

SYNOT: Neúspěchem pro aktivisty a populisty skončilo referendum ve Zlíně
Foto: Archiv
Popisek: Synot - logo

Neúspěchem pro aktivisty a populisty skončilo referendum ve Zlíně, kde se lidé měli možnost vyjádřit, zda jsou pro zákaz provozu loterií v krajském městě nebo současnou regulaci. Referendum je k vůli nízké účasti veřejnosti neplatné a jeho výsledek tudíž nezávazný.

Účast dosáhla necelých 12% oprávněných voličů. Aby bylo referendum platné, musela by být téměř trojnásobná.

„Výsledek referenda jen potvrdil to, co dlouhodobě tvrdíme a co je patrné i z řady dalších míst, kde obdobné akce neúspěšně proběhly. Loterie nejsou pro veřejnost zásadním problémem. Bohužel však na ně města jsou nucena pod tlakem aktivistů vynakládat milionové částky, které by se daly využít daleko efektivněji, například na opravy chodníků nebo budování dětských hřišť. V této souvislosti je s podivem, že aktivisté na referendu trvali i přesto, že sami předem médiím potvrdili, že v jeho úspěch nevěří. Potvrzuje se tak, že zde nešlo o blaho veřejnosti, ale pouze o snahu některých jednotlivců se prostřednictvím tohoto tématu zviditelnit,“ uvedl výkonný ředitel společnosti SYNOT TIP, a.s. Per Mikoška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL
Pozn. redakce: 79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Synot

79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Počet nehod na železnici klesá

13:28 Správa železnic: Počet nehod na železnici klesá

Bezpečnost na železnici se zlepšuje, nehod na přejezdech bylo loni nejméně za pět let. Pokračování p…