SYNOT podpoří osvětu v oblasti autismu! Zapojí se do akce “Česko svítí modře“

29.03.2018 9:27

V noci z 2. na 3. dubna se uskutečnil další ročník osvětové kampaně s názvem "Česko svítí modře“. Motto letošní akce nese název „Navzdory osudu“. Kampaň je výrazem porozumění a podpory lidem, kteří trpí autismem. Zapojí se do ní také některé objekty ve vlastnictví skupiny SYNOT ve Zlínském kraji, které budou modře nasvíceny. Právě modrá barva totiž symbolizuje komunikaci a sebevyjádření – tedy oblasti, které jsou pro pochopení a začlenění osob s autismem nejzávažnější bariérou.

SYNOT podpoří osvětu v oblasti autismu! Zapojí se do akce “Česko svítí modře“
Foto: Archiv
Popisek: Synot - logo

„Akci jsme podpořili již v předešlých letech. Již tehdy byla modře nasvícena řada objektů v našem vlastnictví. A letos tomu nebude jinak. Modrá bude v noci z druhého na třetí dubnový den dominovat například uherskohradišťskému Hotelu a Pasáži Slunce nebo třeba objektům ve Vinohradské ulici, na Zelném trhu nebo v ulici Prostřední. V Kunovicích se do modrého světla ponoří Polyfunkční dům a modře bude osvícena také Kaple ve Velkých Karlovicích a v neposlední řadě Hospoda Kyčerka,“ uvedl podnikatel a senátor Ivo Valenta, který dodal: „V souvislosti s činností Nadace SYNOT, která se zabývá také pomocí dětem v oblasti zdravotní a sociální, se na mne obrací mnoho rodičů, jejichž děti jsou něčím odlišné od svých vrstevníků. Jednou z takovýchto diagnóz je právě porucha autistického spektra. Proto vím, že situace těchto rodin je často velmi obtížná a ze strany okolí narážejí na nepochopení, které jim tuto již tak složitou situaci nikterak neusnadňuje.“

Autismus neboli porucha autistického spektra je zdravotním postižením, ovlivňujícím psychický vývoj člověka. Počet osob s tímto celoživotním handicapem se neustále zvyšuje. Zatímco ještě vloni se uvádělo každé 68. dítě s poruchou autistického spektra, letos už je to každé 40. dítě.

Smyslem akce, která se ve světě poprvé konala v roce 2008, je zlepšit vzájemné pochopení majoritní společnosti a lidí s autismem.

O skupině SYNOT:
Skupina SYNOT dnes dává práci přibližně třem tisícům osobám. Působí téměř na všech kontinentech, a to ve dvaceti zemích světa. Své obchodní aktivity má v Evropě, Africe, Americe i v Asii. Kromě loterního průmyslu a dodávky špičkových IT technologií, softwarových řešení a herních zařízení se věnuje také investicím v oblasti cestovního ruchu a sportu, podpory startupových projektů, mediálním aktivitám a dalším podnikatelským odvětvím. Její roční obrat činí přibližně 16 miliard korun. Výrazně také podporuje oblast sportu a neziskového sektoru.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Víc než polovina kontrolovaných bazarů a zastaváren porušuje zákony

9:50 ČOI: Víc než polovina kontrolovaných bazarů a zastaváren porušuje zákony

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontrolní akci zaměřenou na bazary a zastavárny.