SŽDC: Poradce pro vysokorychlostní tratě, profesor McNaughton, navštívil ČR

25.10.2018 18:06

Českou republiku opět navštívil ve dnech 23. a 24. října profesor Andrew McNaughton, který je strategickým poradcem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) pro naplnění vládou schváleného programu rozvoje rychlých železničních spojení na našem území.

SŽDC: Poradce pro vysokorychlostní tratě, profesor McNaughton, navštívil ČR
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

Součástí programu byla také návštěva Plzně a společnosti Škoda Transportation, která se uskutečnila ve spolupráci s Asociací podniků českého železničního průmyslu (ACRI). Profesor McNaughton diskutoval se zástupci plzeňské Škodovky o perspektivách železničních vozidel využitelných v blízké budoucnosti na pilotních úsecích vysokorychlostních tratí a prohlédl si výrobu souprav NIM EXPRESS DB pro německého národního dopravce Deutsche Bahn. Ty jsou konstruovány pro maximální rychlost 200 km/h, na trati Norimberk – Ingolstadt – Mnichov budou provozovány do rychlosti 190 km/h.

Následující den proběhla v sídle SŽDC odborná diskuse nad dílčími výstupy studií proveditelnosti vysokorychlostních tratí Praha – Drážďany a Praha – Brno – Břeclav. Andrew McNaughton nabyl velké praktické zkušenosti s vysokorychlostní železnicí při její přípravě i provozu v řadě zemí po celém světě, což z něho činí jednoho z nejrespektovanějších odborníků v oboru. Díky tomu mohl zhodnotit kritickým pohledem dosavadní práci projektantů obou studií a zformulovat řadu jasných doporučení pro další postup. Jednáním s profesorem Mc Naughtonem jednoznačně přispívají díky jeho odbornému rozhledu ke zkvalitnění přípravy VRT v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…