SŽDC na jihu Čech se opravila další dvě nádražní budovy

29.11.2018 21:24

Historické budovy vlakových nádraží v Božejovicích a Katovicích na jihu Čech prošly během uplynulých 12 měsíců velkou a výraznou změnou. Cílem rozsáhlé rekonstrukce obou objektů bylo především odstranit nevyhovující prvky a vrátit jim historický vzhled.

SŽDC na jihu Čech se opravila další dvě nádražní budovy
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

Železniční stanice Božejovice leží na Českomoravské transverzální dráze a je svým vzhledem klasickým příkladem stanic vystavěných při vzniku této dráhy vedoucí z českých Domažlic do moravského Vlárského průsmyku. Opravu výpravní budovy zahájila SŽDC v listopadu loňského roku, zhotovitelem prací byla společnost Valcano, celkové náklady dosáhly výše 4,3 milionu korun.

Důvodem opravy byl především havarijní stav budovy. Během stavebních prací se obnovil původní vzhled objektu, opravila nevyhovující střešní krytina a vyměnila okna i dveře. Objekt dostal zbrusu novou fasádu zahrnující renovaci režného zdiva (v patře objektu byly nad okny obnoveny původní cihelné klenby), ozdobných rohových bosáží a říms, kamenného soklu. Také je zde nové osvětlení, osazena nová cedule s názvem stanice a obnovené původní historické nápisy s názvem stanice.

Katovice jsou součástí železniční tratě České Budějovice – Plzeň. Oprava začala rovněž v listopadu loňského roku. Zhotovitelem prací byla společnost OSF 2000, celkové náklady dosáhly výše 5,25 milionu korun. Modernizace budovy zahrnovala výměnu staré střešní krytiny za novou, výměnu poškozených dřevěných částí, všech klempířských prvků a dále výměnu všech oken a dveří. Na celém objektu byla opravena fasáda včetně ozdobných rohových bosáží, říms a kamenného soklu. I zde je nové osvětlení, označení s názvem stanice a obnovené původní historické nápisy s názvem stanice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Fakulta dopravní hostí 4. valné shromáždění EIT Urban Mobility

15:21 ČVUT: Fakulta dopravní hostí 4. valné shromáždění EIT Urban Mobility

Hlavní akce - 4. Valné shromáždění EIT Urban Mobility se uskuteční ve středu 4. září 2019, od 9:00 d…