Sberbank CZ vydává emisi hypotečních zástavních listů

28.06.2014 19:50

Sberbank CZ vydává novou šestiletou emisi hypotečních zástavních listů (HZL) v objemu  jedné miliardy korun, s fixní sazbou kuponu kótovanou na Burze cenných papírů Praha (BCPP). Jedná se v pořadí již o dvanáctou emisi HZL Sberbank CZ. Její splatnost je v červnu 2020.

Sberbank CZ vydává emisi hypotečních zástavních listů
Foto: Sberbank
Popisek: Sberbank
reklama

„Emisí hypotečních zástavních listů v rámci dluhopisového programu Sberbank s šestiletou dobou splatnosti a s fixní sazbou nabízíme zájemcům o HZL dlouhodobou investici s jistými výnosy. HZL jsou zajímavou investiční alternativou a patří mezi nejbezpečnější cenné papíry,“ uvádí Pavel Barták, manažer hypotečních zástavních listů Sberbank CZ. Základní prospekt, včetně emisního dodatku, je k dispozici na internetových stránkách www.sberbankcz.cz v sekci Investování.

Hypoteční zástavní listy jsou atraktivní z hlediska stability výnosu. Jedná se o bezpečné cenné papíry, a to díky dvojímu krytí – zástavním právem k nemovitostem a pohledávkami z hypotečních úvěrů. HZL jsou volně převoditelné a lze s nimi obchodovat i před datem splatnosti. Nakoupit a kdykoliv i odprodat za aktuální cenu se HZL dají na kterékoliv pobočce Sberbank CZ. Tradičně mají o HZL největší zájem institucionální klienti, retailoví klienti a veřejný sektor.

Emisní podmínky:

ISIN
CZ0002003460

Objem emise
1000 mil. Kč

Sazba kuponu
2,0 % p.a.

Emisní kurz k datu emise
101,06 %

Podoba
zaknihovaná

Forma
na doručitele

Datum emise
26. 6. 2014

Splatnost emise
26. 6. 2020

Nominální hodnota
10 000 Kč

O společnosti Sberbank CZ, a.s.

Na českém trhu působí Sberbank CZ (do února 2013 pod názvem Volksbank CZ) již od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG s hlavním a jediným akcionářem Sberbank Rusko (Bank of Russia). Sberbank CZ je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb pro privátní i firemní klientelu. Může se pochlubit oceněním Klientsky nejpřívětivější banka roku 2013.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM přispěl pozemkem k revitalizaci přednádražního prostoru ve Vsetíně

7:34 ÚZSVM přispěl pozemkem k revitalizaci přednádražního prostoru ve Vsetíně

Vsetínské pracoviště převedlo v rámci rekonstrukce železniční stanice Vsetín jeden pozemek Správě že…