Slavnostní vyřazení vojenských absolventů Univerzity obrany

25.07.2015 8:36

V pátek 31. července 2015 v 8.30 hodin proběhne na nástupišti univerzity v kasárnách na ulici Šumavská 2, v Brně – Králově Poli slavnostní vyřazení letošních absolventů vojenského studia Univerzity obrany. Vyřazení absolventů se řadí k nejvýznamnějším událostem akademického roku na vojenské vysoké škole.

Slavnostní vyřazení vojenských absolventů Univerzity obrany
Foto: Univerzita obrany
Popisek: Univerzita obrany

Zakončení vojenského studia téměř dvou set absolventů Fakulty vojenského leadershipu a Fakulty vojenských technologií se zúčastní ministr obrany Martin Stropnický, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR František Bublan a první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jiří Baloun. Pozvání na vyřazení absolventů přijali další ústavní činitelé, představitelé státní správy a místní samosprávy, velitelé útvarů české armády, rektoři vysokých škol a delegace partnerských spolků a veteránských organizací. Slavnostního vyřazení se tradičně zúčastní rodinní příslušníci čerstvých absolventů Univerzity obrany.

Všichni vojenští absolventi budou symbolicky vyřazeni prostřednictvím nejlepšího studenta Univerzity obrany, kterého rektor-velitel UO brigádní generál Bohuslav Přikryl „pasuje“ univerzitním mečem před bojovým praporem školy.

Během slavnostního aktu vyřazení se uskuteční zhruba v 9.05 hodin nad těmito brněnskými kasárnami v Králově Poli dva průlety dvou leteckých formací – vrtulníkové formace, kterou budou tvořit jeden vrtulník Mi-24V/35 a dva vrtulníky Mi-171Š z letecké základny v Náměšti nad Oslavou, a formace stíhacích letounů, jež budou tvořit dva lehké bitevníky Aero L-159 ALCA ze základny v Čáslavi. Po vojenském nástupu, který bude ukončen slavnostním pochodem absolventů, proběhne exhibiční vystoupení jednotky čestné stráže Armády ČR.
 
V Technickém muzeu v Brně v 11.30 hodin převezme 6 absolventů studijního oboru Vojenský pilot pilotní odznaky a 4 absolventi oboru Letový provoz odznaky řídících letového provozu. Odznaky jim předá prorektor Univerzity obrany plukovník gšt. Miloslav Bauer a velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník gšt. Petr Hromek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Během svátků probíhaly na území ČR rozsáhlé kontroly

22:22 Policie ČR: Během svátků probíhaly na území ČR rozsáhlé kontroly

Policisté v průběhu velikonočních svátků dohlíželi na území celé České republiky na bezpečnost a ply…