Stanice záchranky na Seči bude. Kraj řeší s městem prostory a jedná s hasiči

3. 12. 2017 21:31

Výstavba výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na Seči. O tomto záměru jednal ve čtvrtek odpoledne se starostou obce Marcelem Vojtěchem hejtman Martin Netolický. Na jednání byli přítomni také zástupci ZZS PAK v čele s Igorem Paarem. V současné době jsou zvažovány dvě varianty. První z nich je úprava prostor v areálu, kde sídlí profesionální hasičská jednotka. Druhou pak výstavba samostatné budovy na pozemcích města.

Stanice záchranky na Seči bude. Kraj řeší s městem prostory a jedná s hasiči
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Většina výjezdových základen je dnes nových a na další již máme připravené projekty a vyčleněné finance v návrhu krajského rozpočtu. Naposledy jsme jednali se zástupci Moravské Třebové o přemístění stanice z budovy polikliniky. V případě Seče jsme dlouhodobě debatovali, že by nové výjezdové stanoviště záchranné služby mělo vyrůst v blízkosti stanice profesionálních hasičů a stát se součástí nově budované základny dobrovolných hasičů, na kterou má obec projekt,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„V současné době máme před sebou dvě varianty. První je úprava prostor v areálu, kde sídlí profesionální jednotka hasičů. Pan ředitel Paar osloví Hasičský záchranný sbor ČR s požadavky, které jsou na provoz výjezdové stanice, abychom zjistili, zda je soužití vůbec technicky možné. Druhou variantou je výstavba samostatné budovy na pozemku města. Pan starosta Vojtěch přislíbil maximální součinnost města, což je pro nás jednoznačným signálem dobré budoucí spolupráce,“ doplnil Netolický.

Stanoviště záchranné služby v rekreační oblasti je podle hejtmana opodstatněné. „V minulosti byla prioritou základna ve Skutči. Připravujeme stavby v Holicích, Pardubicích – Čívicích nebo Moravské Třebové. Seč je dlouhodobě významná turistická lokalita a s narůstajícími kapacitami ubytovacích zařízení je nutné tuto oblast posílit,“ sdělil ředitel Zdravotnické záchranné služby Igor Paar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSÚ: Nejvyšší meziroční cenový růst byl zaznamenán ve stavebnictví

17:20 ČSÚ: Nejvyšší meziroční cenový růst byl zaznamenán ve stavebnictví

Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 0,5 %, ceny stavebních prací o 0,4 % a ceny tržních…