Středočeští hasiči, policisté převzali ocenění za mimořádné nasazení během letošní povodně

03.12.2013 13:30 | Zprávy

V sále Zastupitelstva Krajského úřadu Středočeského kraje (KÚSK) se v pondělí 2. prosince sešli členové složek Integrovaného záchranného systému (IZS), aby z rukou hejtmana Josefa Řiháka a ředitele KÚSK Zdeňka Štětiny převzali ocenění za mimořádné nasazení při povodni 2013.

Středočeští hasiči, policisté převzali ocenění za mimořádné nasazení během letošní povodně
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Středočeští hasiči, policisté a další členové Integrovaného záchranného systému převzali ocenění za mimořádné nasazení během letošní povodně

„Sešli jsme se dnes, abychom si připomněli nejtěžší chvíle letošního roku. Asi málokdo z nás čekal, když koncem května začalo pršet, že nás zasáhne další velká povodeň. Stalo se. Ničivý živel bral lidem majetek a bohužel i životy,“ řekl v úvodu ocenění hejtman Josef Řihák.

V další části svého vystoupení připomněl škody, které povodeň letos v květnu a v červnu napáchala a především ocenil nasazení a obětavost tisíců členů složek IZS, kteří při boji s živlem pomáhali obyvatelům zaplavených obcí a měst.

„Všechny, kteří se na pomoci bližním při letošních povodních podíleli, tu dnes vy zastupujete. Pokud by správně nefungovaly všechny složky IZS, bylo by obětí více a škody mnohem větší. Je to pro mě obrovská čest, že vám dnes jménem všech obyvatel Středočeského kraje, kterým jste pomohli v těžkých chvílích, mohu poděkovat. Opět jsme se přesvědčili, že na vás - hasiče, záchranáře, policisty, úředníky státní správy i samosprávy, vojáky a dobrovolníky se můžeme spolehnout. Děkuji vám,“ uvedl hejtman Josef Řihák.

„Je mi ctí, že se mohu připojit ke gratulantům. Nebyl během povodní problém, který by složky IZS nedokázaly rychle a operativně vyřešit. Děkuji také hejtmanovi Josefu Řihákovi, který nešetřil úsilím, ani časem při organizování pomoci zaplaveným občanům,“ řekl v krátké zdravici ředitel KÚSK Zdeněk Štětina.

Následovala vystoupení zástupců jednotlivých složek IZS, kteří jednak gratulovali oceněným a děkovali i Středočeskému kraji za pomoc a podporu a hejtmanovi za skvělou práci, kterou odváděl v čele krizového štábu.

Poté předali hejtman Josef Řihák, jeho zástupce Miloš Petera, ředitel KÚSK Zdeněk Štětina a vedoucí kanceláře hejtmana Martina Himmelová ocenění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.