Středočeští hasiči, policisté převzali ocenění za mimořádné nasazení během letošní povodně

03.12.2013 13:30 | Zprávy

V sále Zastupitelstva Krajského úřadu Středočeského kraje (KÚSK) se v pondělí 2. prosince sešli členové složek Integrovaného záchranného systému (IZS), aby z rukou hejtmana Josefa Řiháka a ředitele KÚSK Zdeňka Štětiny převzali ocenění za mimořádné nasazení při povodni 2013.

Středočeští hasiči, policisté převzali ocenění za mimořádné nasazení během letošní povodně
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Středočeští hasiči, policisté a další členové Integrovaného záchranného systému převzali ocenění za mimořádné nasazení během letošní povodně

„Sešli jsme se dnes, abychom si připomněli nejtěžší chvíle letošního roku. Asi málokdo z nás čekal, když koncem května začalo pršet, že nás zasáhne další velká povodeň. Stalo se. Ničivý živel bral lidem majetek a bohužel i životy,“ řekl v úvodu ocenění hejtman Josef Řihák.

V další části svého vystoupení připomněl škody, které povodeň letos v květnu a v červnu napáchala a především ocenil nasazení a obětavost tisíců členů složek IZS, kteří při boji s živlem pomáhali obyvatelům zaplavených obcí a měst.

„Všechny, kteří se na pomoci bližním při letošních povodních podíleli, tu dnes vy zastupujete. Pokud by správně nefungovaly všechny složky IZS, bylo by obětí více a škody mnohem větší. Je to pro mě obrovská čest, že vám dnes jménem všech obyvatel Středočeského kraje, kterým jste pomohli v těžkých chvílích, mohu poděkovat. Opět jsme se přesvědčili, že na vás - hasiče, záchranáře, policisty, úředníky státní správy i samosprávy, vojáky a dobrovolníky se můžeme spolehnout. Děkuji vám,“ uvedl hejtman Josef Řihák.

„Je mi ctí, že se mohu připojit ke gratulantům. Nebyl během povodní problém, který by složky IZS nedokázaly rychle a operativně vyřešit. Děkuji také hejtmanovi Josefu Řihákovi, který nešetřil úsilím, ani časem při organizování pomoci zaplaveným občanům,“ řekl v krátké zdravici ředitel KÚSK Zdeněk Štětina.

Následovala vystoupení zástupců jednotlivých složek IZS, kteří jednak gratulovali oceněným a děkovali i Středočeskému kraji za pomoc a podporu a hejtmanovi za skvělou práci, kterou odváděl v čele krizového štábu.

Poté předali hejtman Josef Řihák, jeho zástupce Miloš Petera, ředitel KÚSK Zdeněk Štětina a vedoucí kanceláře hejtmana Martina Himmelová ocenění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.