Strojaři nabídnou dvě nové unikátní studijní příležitosti na jubilejním veletrhu Gaudeamus Praha

17.01.2017 15:48

Téměř 200 vystavovatelů, z toho zhruba třetina ze zahraničí – to je jubilejní dvoudenní evropský veletrh Gaudeamus Praha 2017. Celkově už po desáté bude seznamovat studenty posledních ročníků středních škol s nabídkou pomaturitního vzdělávání. Tento rok navíc strojaři z Prahy nabídnou dvě nové unikátní studijní příležitosti.

Strojaři nabídnou dvě nové unikátní studijní příležitosti na jubilejním veletrhu Gaudeamus Praha
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Veletrh proběhne ve dnech 25. a 26. ledna 2017 už tradičně na výstavišti PVA Expo Praha Letňany v hale č. 4. Zde se ve velkém stanu expozice 66 představí v rámci osmi fakult ČVUT v Praze také Fakulta strojní, která v uplynulém roce získala ocenění „Doporučeno zaměstnavateli“ jako druhá nejlepší fakulta u nás. V Hospodářských novinách se pak umístila jako vůbec nejlepší strojní fakulta v České republice.

Fakulta strojní ČVUT v Praze nabídne dvě nové unikátní studijní a životní příležitosti:

Je to jednak studium konstrukce leteckých motorů. Přivede absolventy do vznikajícího vývojového centra General Electric Aviation CZ, kde bude za 10 let - zcela samostatně v ČR - vyvíjen nový turbovrtulový letecký motor. Jedná se o velkou životní příležitost vyvíjet nejlepší letecký motor na světě pod hlavičkou největší průmyslové firmy světa.

Další unikátní příležitost představuje studium nového oboru Průmysl 4.0, jehož cílem je připravit studenty na budoucí podobu průmyslu. Je to opět velká životní šance samostatně utvářet průmysl.

Za deset let trvání vzrostl počet návštěvníků veletrhu téměř dvojnásobně. Lze proto očekávat, že letos přesáhne 10 tisíc, přičemž téměř 90 % z tohoto počtu představují studenti maturitních a III. ročníků středních škol. S prezentací Fakulty strojní ČVUT v Praze je ve středu 25. ledna i ve čtvrtek 26. ledna 2017 v 10,20 hodin seznámí děkan fakulty prof. Ing. Michael Valášek, DrSc. – osobnost, označovaná jako guru české mechatroniky, jež mimo jiné stála u zrodu nedávno podepsané smlouvy na několikamiliardovou investici mezi českým státem a společností General Electric. Výsledkem této smlouvy bude zbudování výše zmíněného nového závodu a vývojového centra v ČR.

Po celou dobu veletrhu budou na stánku strojní fakulty připraveni také současní studenti školy, aby svým potenciálním budoucím kolegům zodpověděli kteroukoli z jejich otázek. Ti se tak budou moci svých vrstevníků bez ostychu vyptat na vše od ubytování po výuku.

Přesně o týden později 1. a 2. února 2017 pořádá Fakulta strojní ČVUT v Praze Dny otevřených dveří: 1. února se nabízejí dva termíny – od 8,30 a od 11 hodin v budově FS Technická 4, Praha 6 – Dejvice, 2. února od 9 hodin pak v budově na Karlově náměstí 13, Praha 2. Návštěvníky čeká prohlídka fakulty a vybraných pracovišť a laboratoří, seznámení s průběhem přijímacího řízení ke studiu, informace o studiu na fakultě, ale také o perspektivách absolventů strojní fakulty.

Přijďte si prohlédnout roboty, leteckou techniku a další zajímavé přístroje a seznámit se s neobyčejným kreativním, ale i kariérním potenciálem studia řady strojních oborů. Navštivte místo, kde se sní o budoucnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

22:22 Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

Aktuální výstava připravená ostravským pracovištěm Národního památkového ústavu nese název Nová arch…