Svaz průmyslu a dopravy: Firmy chtějí ještě více posílit mobilitu trhu práce

17.10.2016 13:36 | Zprávy

Svaz průmyslu a dopravy ČR bude dnes na 132. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody (tripartity) požadovat posílení politiky mobility pracovníků v rámci ČR. Vzhledem k přetrvávající nerovnováze na trhu práce, a to i regionální, bude požadovat vyhodnocení pilotního projektu regionální mobility, včetně toho, jak jsou využívány příspěvky k podpoře regionální mobility v jednotlivých krajích. „Potřebujeme cílené programy,“ navrhuje viceprezident SP ČR Jan Rafaj.

Svaz průmyslu a dopravy: Firmy chtějí ještě více posílit mobilitu trhu práce
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR

Jak zjistil SP ČR v šetření mezi svými členskými firmami, mezi nimi nejsou dostatečně rozšířena opatření aktivní politiky zaměstnanosti, dokonce 14 % respondentů o ní nic nevědělo. Téměř dvě třetiny respondentů uvedly, že uchazeči o zaměstnání, kteří se objeví na personálních odděleních firem, nemají skutečný zájem o práci. Jednou z cest zlepšení situace je další posílení regionální mobility pracovníků.

K projednávanému tématu předloží Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) analýzu Vyhodnocení opatření k odstranění nerovnováhy na trhu práce z října 2016.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Česko je podle vás bezpečná země

Proč ale pak tak tlačíte na navyšování výdajů na obranu? Já bych nebyla proti, kdyby jinde nebyli potřeba podle mě mnohem víc. Nebo by se aspoň stejně jako na obranu navyšovaly i peníze v jiných resortech a nezvedali jste nám daně. Děkuji za vyjádření. Saudová.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MPO: Česká národní expozice nabídla firmám podporu od A do Z

16:26 MPO: Česká národní expozice nabídla firmám podporu od A do Z

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) v rá…