ÚCL: Aktualizace údajů v leteckém rejstříku v souvislosti s přeměnou občanských sdružení na spolky

24.12.2016 20:54

Vzhledem k přeměnám občanských sdružení na spolky a související povinností změny názvu na základě zákona číslo 89/2012 Sb., občanský zákoník, Úřad pro civilní letectví pro účely aktualizace údajů v leteckém rejstříku upozorňuje subjekty, které změnily právní formu z občanských sdružení na spolky a zároveň splnily povinnost upravit svůj název tak, aby byl v souladu s požadavky § 216 občanského zákoníku, že související aktualizaci údajů v leteckém rejstříku lze v těchto případech provést bez nutnosti hradit správní poplatek za změnu údajů zapisovaných do leteckého rejstříku.?

ÚCL: Aktualizace údajů v leteckém rejstříku v souvislosti s přeměnou občanských sdružení na spolky
Foto: caa.cz
Popisek: Úřad pro civilní letectví - logo

Bezplatná aktualizace názvu spolku bude provedena ve vztahu k subjektům, které v souvislosti se změnou právní úpravy provedly změnu svého názvu tak, aby odpovídala požadavkům nového občanského zákoníku, tedy tak, že název spolku musí obsahovat slova „spolek“ nebo „zapsaný spolek“, popř. zkratku „z. s.“, a byl již příslušným rejstříkovým soudem proveden zápis změny názvu do spolkového rejstříku.

Bezplatná aktualizace údajů v souvislosti s přeměnou občanských sdružení na spolky bude prováděna v řízení zahájeném z moci úřední po oznámení o změně názvu, které bude podáno příslušným spolkem. Na zahájení řízení z moci úřední (na rozdíl od řízení zahajovaných na žádost) není právní nárok. ÚCL doporučuje oznámení učinit na formuláři „Oznámení o změně názvu spolku“. Oznámení o změně názvu spolku pro účely leteckého rejstříku ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

22:37 AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

Téměř osmdesát hektarů, především mokřadních a rašelinných luk, chrání národní přírodní památka Na p…