ÚOHS: Zavádějící články o údajném ovlivňování úřadu

15. 7. 2020 12:50

Některá média v posledních dnech publikovala články, které zavádějícím způsobem informují o působení bývalého komunálního politika Jiřího Švachuly na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže.

ÚOHS: Zavádějící články o údajném ovlivňování úřadu
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS
reklama

Úřad opakovaně zdůrazňuje, že Jiří Švachula nikdy nebyl klíčovou osobou na ÚOHS, jak se jej média snaží prezentovat. V rámci struktury neměl žádné postavení, nebyl ani řádným zaměstnancem ÚOHS. Nebyl ani poradcem, jak se v některých textech objevilo, ale pouze řadovým členem rozkladové komise. Ta je kolektivním orgánem, jehož jednání se řídí pravidly správního řádu a povinnosti vyplývající ze správního řádu mají i jeho členové. Návrhy rozkladová komise přijímá prostřednictvím většinového hlasování, přičemž v rozkladové komisi je při plné účasti více než 10 členů. Jednotlivec tedy v rámci rozkladové komise může ovlivnit výsledek hlasování pouze vahou svého jediného hlasu. Rozkladové komise se zabývají pouze konkrétními správními řízeními a nemají žádný vliv na vlastní řízení Úřadu.

Články vzbuzují dojem, že média se ve svých textech záměrně snaží, například i označováním Jiřího Švachuly jako poradce, zveličovat jeho údajný vliv na vedení ÚOHS. Úřad požádal dotčená média o uvádění pravdivých skutečností a o omluvu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšířila provoz odběrového centra COVID-19

16:32 Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšířila provoz odběrového centra COVID-19

Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšířila provozní dobu svého odběrového centra COVID-19. Centrum …