ÚOKFK: Ukončení případu ŽRALOK

26.7.2016 9:33 odp.

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze obžalovat jednu osobu ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby s více než stomilionovou škodou.

ÚOKFK: Ukončení případu ŽRALOK
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Znak ÚOKFK

Tato osoba měla nejméně v období od 1. ledna 2012 do 30. listopadu 2014 fakticky řídit společnost, ve které byla nejdříve jednatelem a později společníkem. Následně na pozice jednatelů měla dosadit osoby, které ovládala. Obchodní společnost poskytovala reklamní služby, a to zejména ve formě vysílacích časů na outdoorových obrazovkách po celé České republice, a z této činnosti vykazovala vysoká uskutečněná zdanitelná plnění. Za účelem snížení daňové povinnosti měla tato osoba vytvořit sama, či za spolupráce jiných ovládaných osob, skupinu dalších obchodních společností, které fakticky řídila a které vystavovaly fiktivní faktury za účelem snížení daňové povinnosti. Tímto jednáním měla být způsobena škoda ve výši nejméně 112 milionů korun.

V květnu 2015, kdy pracovníci Daňové Kobry prováděli realizaci tohoto případu (s krycím názvem Žralok), se podařilo zajistit jako výnos z trestné činnosti finanční prostředky a nemovitosti v celkové hodnotě cca 100 milionů korun. Více k realizaci najdete ZDE.

V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněné osobě trest odnětí svobody až na 10 let.

V rámci tohoto případu je třeba vyzdvihnout aktivní a rozsáhlou spolupráci v rámci metody Daňová Kobra, mj. s Finančním analytickým útvarem Ministerstva financí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Praha měla loni druhou nejmladší populaci mezi kraji

17:17 Český statistický úřad: Praha měla loni druhou nejmladší populaci mezi kraji

Ve Středočeském kraji žilo i v roce 2021 nejvíce obyvatel ze všech regionů Česka, populačně nejslabš…