ÚZSVM otevřel studentům Fakulty architektury ČVUT budovu bývalého sídla finančního úřadu

02.04.2018 16:40

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě umožnil studentům Fakulty architektury ČVUT prohlídku budovy bývalého sídla finančního úřadu v Havlíčkově Brodě. Studenti si ji prohlédli v rámci tradičního semestrálního ateliérového workshopu FA ČVUT.

ÚZSVM otevřel studentům Fakulty architektury ČVUT budovu bývalého sídla finančního úřadu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Workshopu se zúčastnily ateliéry prof. Kohouta a doc. Tichého, ateliér arch. Mikoláše Vavřína s arch. Jindřichem Blahou a také ateliér arch. Adama Halíře s arch. Davidem Belkem. Téměř padesát studentů mělo přes víkend za úkol prozkoumat město a připravit si prvotní koncept svého návrhu. K tomu jim mělo pomoci několik drobných prohlídek a setkání s občany města, kde se nad mapou probíraly jednotlivé městské lokality. Průběh workshopu si studenti organizovali sami, ovšem s pomocí místostarosty Libora Honzárka, ředitele pracoviště ÚZSVM v Havlíčkově Brodě Milana Málka, který studentům umožnil nahlédnout do budovy bývalého sídla finanční správy na Smetanově náměstí, a ředitele Střední průmyslové školy stavební, Ladislava Fialy, jenž studentům poskytl prostory pro nerušenou práci. Zakončení workshopu proběhlo formou prezentací v koncertním sále ZUŠ na Smetanově náměstí.

Studenti vyjádřili poděkování všem spoluorganizátorům a zúčastněným. Tímto však celá akce nekončí. Do dvou měsíců proběhne prezentace návrhů studentů, která přinese pár nápadů k možnému využití prohlédnutých objektů, tedy i budovy bývalého sídla finančního úřadu.

ÚZSVM převzal nepotřebnou budovu Generálního finančního ředitelství. Převzetí nepotřebné budovy předcházelo přestěhování zaměstnanců finančního úřadu do budovy ÚZSVM. ÚZSVM se tak podařilo obsadit volné plochy v objektu svého sídla v ulici Štáflova 2003, které plně slouží k výkonu organizačních složek státu. Redislokace vedla ke snížení finančních prostředků za doposud hrazené výdaje na provoz a údržbu objektů.

Pro stát nepotřebná budova na Smetanově náměstí je nepodsklepená devíti podlažní budova z konce 70. let minulého století se zastavěnou plochou 336 m2. Regionální dislokační komise Hradec Králové schválila prodej objektu ve výběrovém řízení s aukcí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Navrácení Ukrajinců

Proč by měli Ukrajinci, kteří už na Ukrajině nežijí třeba 20 let jít nyní za Ukrajinu bojovat? Nebo i ti, co jít bojovat nechtějí z jakýchkoliv důvodů, proč je nutit? Navíc nechápu to, že nejdřív jste vehementně podporovali přijetí uprchlíků z Ukrajiny a teď je zas tlačíte k návratu. Zamýšlel jste s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda chce usnadnit rodičům předškolních dětí brzký návrat do zaměstnání a zpřísnit ochranu ovzduší

10:17 Úřad vlády: Vláda chce usnadnit rodičům předškolních dětí brzký návrat do zaměstnání a zpřísnit ochranu ovzduší

Obce mají mít od roku 2026 povinnost zajistit tříletým a starším dětem, které nepřijme spádová mateř…