ÚZSVM převzal administrativní budovy v ulici Winstona Churchilla v Ústí nad Labem

16.08.2017 16:22

Územní pracoviště Ústí nad Labem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzalo podle zákona o majetku státu od Státní energetické inspekce nepotřebné administrativní budovy v Ústí nad Labem.

ÚZSVM převzal administrativní budovy v ulici Winstona Churchilla v Ústí nad Labem
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Předmětem zápisu o předání majetku a o změně příslušnosti hospodařit s majetkem státu uzavřeného dne 29. května 2017 byly dvě přízemní budovy v Ústí nad Labem na adrese Winstona Churchilla 2698, které byly ve správě Státní energetické inspekce od roku 1974. Dále dva pozemky zastavěné plochy o celkové výměře 456 m² a pozemek o výměře 974 m² sloužící jako zahrada v uzavřeném areálu. Součástí areálu je také garáž vybudovaná ve svahu pod administrativní budovou. Kancelářská plocha v administrativních budovách je celkem 132 m².

V roce 2007 byla v administrativních budovách zavedena klimatizace a v roce 2011 bylo provedeno statické zajištění budovy. Účetní hodnota převzatého majetku je 5 829 758 Kč.

Výše uvedený majetek se pro Státní energetickou inspekci stal nepotřebným z důvodu vysokých nákladů spojených s údržbou a provozem, a proto bylo hospodárnější najít vhodné prostory v jiné budově státu. Regionální dislokační komise na svém zasedání souhlasila se změnou dislokace zaměstnanců Státní energetické inspekce do státního administrativního objektu Centru služeb pro silniční dopravu od 1. dubna 2017.

ÚZSVM uvolněné administrativní budovy přednostně nabídne dalším organizačním složkám státu, které jsou v současné době v Ústí nad Labem dislokovány v komerčních nájmech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Myslivci dostanou zaplaceno za odstřel černé zvěře

15:16 Kraj Vysočina: Myslivci dostanou zaplaceno za odstřel černé zvěře

Už deset let Kraj Vysočina podporuje redukci počtů černé zvěře ve volné krajině – mimo obory -finanč…