ÚZSVM v Hradci Králové šetří náklady státu za komerční nájmy

26.07.2016 16:17

Od začátku tohoto roku byly v rámci pracoviště ÚZSVM v Hradci Králové realizovány dislokační záměry s celkovou úsporou přibližně půl milionu korun.

ÚZSVM v Hradci Králové šetří náklady státu za komerční nájmy
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Regionální dislokační komise ÚZSVM v Hradci Králové rozhoduje o hospodárnějším rozmístění státních institucí v Královéhradeckém, Pardubickém, části Libereckého kraje a části Kraje Vysočina. V těchto krajích je pět okresních a 33 dalších měst a obcí, ve kterých státní instituce sídlí v nekomerčních nájmech. Tato pozitivní skutečnost je výsledkem spolupráce jednotlivých státních institucí s ÚZSVM.

Příkladem činnosti úřadu může být umístění Státního zemědělského intervenčního fondu z komerčního nájmu do prostor regionálního pracoviště ÚZSVM v Jičíně. Tato dislokace ušetřila státu 143 tisíc korun ročně a došlo tak k efektivnějšímu využití budovy ÚZSVM. Dalším podobným případem je i přestěhování Probační a mediační služby do objektu Státní veterinární správy v Pardubicích.

V druhé polovině tohoto roku jsou plánovány přemístění pracoviště Finančního úřadu v Havlíčkově Brodě. Dojde tak k úspoře značných finančních prostředků, které byly původně plánovány na rekonstrukci dřívějšího sídla úřadu. Dále je naplánováno optimálnější využití objektu Ministerstva zemědělství v Chrudimi, který by mohli využívat také pracovníci místní Probační a mediační služby. Tím se i Chrudim připojí k okresním městům, kde bude vyřešen problém s nájemním užíváním administrativních prostor.

Hlavním cílem je snížení výdajů státního rozpočtu za hrazený nájem. V případě, kdy nelze v lokalitě přejít do státního objektu, jsou státní složky vyzývány ke snížení výše aktuálního nájemného. Vedle naznačených úspor umožňují státní složky pronájem i nestátním subjektům. Za tyto pronájmy inkasuje ÚZSVM v Hradci Králové ročně téměř 1,5 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas České Budějovice pořádá Den otevřených dveří

19:30 Český rozhlas České Budějovice pořádá Den otevřených dveří

Nahlédnout do tajů práce s mikrofonem a digitálního zpracování zvukových nahrávek a setkat se s oblí…