Uctění památky Olgy Havlové při příležitosti 21. výročí jejího úmrtí

18. 1. 2017 19:15

V pátek 27. ledna uplyne 21 let od úmrtí Olgy Havlové, první manželky prezidenta Václava Havla a zakladatelky Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV). Zástupci nadace a její příznivci uspořádají tento den na Vinohradském hřbitově pietní akt - zapálení svíčky za paní Olgu, na který zvou i širokou veřejnost.

Uctění památky Olgy Havlové při příležitosti 21. výročí jejího úmrtí
Foto: wikipedia
Popisek: Olga Havlová, bývalá první dáma.

Olga Havlová se po sametové revoluci stala první dámou a tato role ji umožnila angažovat se aktivně v oblasti charity a dobročinnosti. V roce 1990 založila Výbor dobré vůle s cílem pomáhat lidem se zdravotním postižením, lidem opuštěným a diskriminovaným v jejich začlenění do společnosti. „Výbor dobré vůle dodnes plní odkaz Olgy Havlové – pomáhá tam, kde je nejvíce potřeba, kde nikdo další pomoc nenabízí,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. „Každý rok dokážeme pomoci tisíci jednotlivců a několika stům organizací, které poskytují sociální služby,“ doplňuje Monika Granja.

Pietní akt se uskuteční v den 21. výročí úmrtí paní Olgy, 27. ledna v 15:30 u jejího hrobu na Vinohradském hřbitově. Za účasti Ivana M. Havla, bratra prezidenta Václava Havla a člena správní rady VDV, a Petrušky Šustrové, disidentky, překladatelky a publicistky, zde přítomní zapálí svíčku za paní Olgu.

Výbor dobré vůle, který Olga Havlová založila, letos oslaví již 27 let svého fungování. O tom, že odkaz paní Olgy je stále živý, svědčí i 23. ročník udílení Ceny Olgy Havlové. Tato cena je udílena lidem se zdravotním postižením, kteří navzdory svému handicapu pomáhají ostatním. Po úmrtí paní Olgy se cena stala i vzpomínkou na osobnost, která se vždy zastávala práv ohrožených občanů. Udělení ceny se letos uskuteční 29. května v Černínském paláci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

22:30 Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

Trestním stíháním dvou Čechů obviněných z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omam…