Uctění památky Olgy Havlové při příležitosti 21. výročí jejího úmrtí

18.01.2017 19:15

V pátek 27. ledna uplyne 21 let od úmrtí Olgy Havlové, první manželky prezidenta Václava Havla a zakladatelky Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV). Zástupci nadace a její příznivci uspořádají tento den na Vinohradském hřbitově pietní akt - zapálení svíčky za paní Olgu, na který zvou i širokou veřejnost.

Uctění památky Olgy Havlové při příležitosti 21. výročí jejího úmrtí
Foto: wikipedia
Popisek: Olga Havlová, bývalá první dáma.

Olga Havlová se po sametové revoluci stala první dámou a tato role ji umožnila angažovat se aktivně v oblasti charity a dobročinnosti. V roce 1990 založila Výbor dobré vůle s cílem pomáhat lidem se zdravotním postižením, lidem opuštěným a diskriminovaným v jejich začlenění do společnosti. „Výbor dobré vůle dodnes plní odkaz Olgy Havlové – pomáhá tam, kde je nejvíce potřeba, kde nikdo další pomoc nenabízí,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. „Každý rok dokážeme pomoci tisíci jednotlivců a několika stům organizací, které poskytují sociální služby,“ doplňuje Monika Granja.

Pietní akt se uskuteční v den 21. výročí úmrtí paní Olgy, 27. ledna v 15:30 u jejího hrobu na Vinohradském hřbitově. Za účasti Ivana M. Havla, bratra prezidenta Václava Havla a člena správní rady VDV, a Petrušky Šustrové, disidentky, překladatelky a publicistky, zde přítomní zapálí svíčku za paní Olgu.

Výbor dobré vůle, který Olga Havlová založila, letos oslaví již 27 let svého fungování. O tom, že odkaz paní Olgy je stále živý, svědčí i 23. ročník udílení Ceny Olgy Havlové. Tato cena je udílena lidem se zdravotním postižením, kteří navzdory svému handicapu pomáhají ostatním. Po úmrtí paní Olgy se cena stala i vzpomínkou na osobnost, která se vždy zastávala práv ohrožených občanů. Udělení ceny se letos uskuteční 29. května v Černínském paláci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní pozemkový úřad: Zvláštní cena pro revitalizační opatření u Drslavic

10:57 Státní pozemkový úřad: Zvláštní cena pro revitalizační opatření u Drslavic

Revitalizační opatření u Drslavic získalo zvláštní cenu odborné poroty v soutěži Má vlast cestami pr…