Údržba krajských silnic byla v lednu náročnější

15.02.2015 14:01

Období mírného počasí a relativně nízkých nákladů na zimní údržbu silnic je pryč. Měsíc leden 2015 patřil z hlediska zimní údržby silnic k těm náročnějším. Oproti lednu 2014 byly náklady na zimní údržbu krajských silnic více než trojnásobné.

Údržba krajských silnic byla v lednu náročnější
Foto: Hans Štembera
Popisek: Padající sníh ze střech může být velice nebezpečný

Ze statistiky, kterou právě uzavřelo Ředitelství silnic Zlínského kraje, vyplývá, že zimní údržba silnic II. a III. třídy ve Zlínském kraji přišla v lednu na 41,2 milionu korun. Silničáři vykázali 109 286 kilometrů pluhovaných silnic a 94 006 kilometrů posypaných vozovek. Spotřebovalo se při tom 3 298 tun soli a 10 016 tun inertních posypových materiálů.

Měsíc leden 2015 byl v rozsahu zimní údržby silnic zatím nejnáročnější z probíhajícího zimního období (od října 2014). Zimní údržba stála v lednu víc než součet za všechny tři předchozí zimní měsíce, spadající ještě do kalendářního roku 2014 (24,7 mil. Kč). Byla více než třikrát nákladnější než zimní údržba za leden minulého roku (12,4 mil. Kč). A překračuje o třetinu také průměrné lednové náklady posledních deseti let (31,3 mil. Kč). Ještě dražší však byl leden 2013 (47,9 mil. Kč) a leden 2010 (49,2 mil. Kč).

„Letošní lednové počasí si vyžádalo poměrně velké nasazení lidí i techniky při zajišťování zimní údržby silnic. Dařilo se však plnit stanovené časové limity a udržovat silniční síť ve sjízdném stavu," konstatoval náměstek ŘSZK Ing. Radek Berecka.

Zimní údržbu krajských silnic zajišťují na území kraje čtyři okresní organizace Správa a údržba silnic. Všechny mají v současnosti přiměřené zásoby posypových materiálů i pro oba zbývající měsíce tohoto zimního období.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: OECD zveřejnilo Hospodářský přehled ČR 2018

9:54 Ministerstvo financí: OECD zveřejnilo Hospodářský přehled ČR 2018

V pondělí 16. července 2018 byl v Praze za přítomnosti předsedy vlády ČR Andreje Babiše a generální…