Ústečtí celníci zabavili více než tisíc padělků

06.12.2017 11:26

Nezdaněné cigarety, dětské stavebnice, sportovní obuv, pánské ochrany a další podezřelé zboží označené ochrannými známkami zajistili ústečtí celníci v uplynulých dnech ve svém regionu.

Ústečtí celníci zabavili více než tisíc padělků
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

S blížícími se vánočními svátky zaměřili celníci kontrolní činnost na nabídku a prodej výrobků porušujících práva duševního vlastnictví a ochranu spotřebitele. Na severu Čech kontrolovali nejen stánky na příhraničních tržnicích, ale i obchody v obcích a ve městech. Kontroloři odhalili 1 258 falzifikátů v hodnotě dosahující téměř 1,5 milionu korun, vyčísleno v ceně originálních výrobků. Mezi zajištěným zbožím převažovala obuv (862 párů), sluchátka (158 kusů), stavebnice (128 kusů), pánské ochrany a parfémy po 45 kusech. Veškeré podezřelé zboží celníci po dohodě s majiteli dotčených značek zajistili a uskladnili ve svých skladech.

Při kontrole litvínovské prodejny potravin označil služební pes Indy vycvičený na vyhledávání tabáku a tabákových výrobků balení s krabicovými mléky. Celníci v krabicích objevili místo bílého nápoje nezdaněné cigarety různých značek. Přesněji 69 krabiček bez platných tabákových nálepek.

Celníci budou v kontrolách pokračovat i nadále, nicméně spotřebitelé by měli být při svých nákupech obezřetní. Neoriginální zboží bývá zpravidla levnější, ale často i nekvalitní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

22:02 MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

I přes nečekanou pandemii COVID-19 se spolupráce škol na Litvínovsku nezastavila. Jednací místnosti …