V ČEZ Prodej bylo loni rušno. Zaměstnanci vyřešili téměř 3,5 milionu zákaznických požadavků

30.01.2019 11:45

Síť zákaznických center ČEZ Prodej loni navštívilo přes 800 tisíc zákazníků. Téměř půl milionu požadavků bylo vyřešeno prostřednictvím online aplikací.

V ČEZ Prodej bylo loni rušno. Zaměstnanci vyřešili téměř 3,5 milionu zákaznických požadavků
Foto: ČEZ
Popisek: Zákaznické centrum v Ústí nad Labem

„Chceme, aby měl náš zákazník s vyřizováním svých přání co nejméně starostí. Máme proto tu nejširší síť, která čítá 77 poboček a je lidem k dispozici po celé republice. Na druhou stranu stále více zákazníků preferuje řešit své požadavky z pohodlí domova: pro ty máme webovou a mobilní aplikaci ČEZ ON-LINE,“ říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. „Devadesát tři procent zákazníků hodnotí servis naší obsluhy známkou za jedna, což je o dva procentní body lépe než před rokem. Naším cílem je tuto spokojenost dále zlepšovat.“

Do sítě 77 poboček ČEZ Prodej  loni dorazilo 827 640 zákazníků. Nejvytíženějšími zákaznickými centry byly Ostrava, Plzeň, Hradec Králové a Praha.
 
„Zákaznická centra po celé republice nyní předěláváme podle požadavků samotných zákazníků. Nová centra jsou pohodlnější i hezčí na pohled. Tam, kde to bylo potřeba, jsme se také přestěhovali na lepší adresy. Pro zákazníky s dětmi máme k dispozici dětské koutky, kde se zabaví,“ říká Michal Kovařík, ředitel pro prodej a obsluhu v ČEZ Prodej.

Řešení požadavků online formou je stále oblíbenější, což dokazuje i jejich počet. Přes webovou a mobilní aplikaci ČEZ ON-LINE (ČOL), která funguje podobně jako internetové bankovnictví, loni zákazníci vyřešili 482 514 požadavků.

„Podpora digitalizace obsluhy zákazníků je jednou z našich priorit pro letošní rok. Obsluha na zákaznickém centru samozřejmě vyřeší jakýkoliv požadavek. Pro zákazníka ale může být někdy rychlejší vyřizovat hlavně ty jednodušší požadavky v online aplikaci. Samozřejmostí je například velmi jednoduchá změna záloh, zadání samoodečtu, přepis odběrného místa, ale třeba i přihlášení do mobilní aplikace přes otisk prstu. V roce 2019 navíc chceme i nadále investovat v této oblasti a chystáme několik překvapení, které jdou s trendy dnešní doby,“ vysvětluje Tomáš Kadlec.

Celkem ČEZ Prodej za loňský rok vyřešil 3 439 710 zákaznických požadavků. Nejčastější formou kontaktu ze strany zákazníků zůstávají telefony. Operátoři call center ČEZ Prodej, která se nacházejí v Plzni, Kolíně a Třebíči, během loňského roku vyřídili celkem 1 373 318 hovorů.

Společnost ČEZ Prodej, která je součástí Skupiny ČEZ, dodává elektřinu a plyn domácnostem a malým a středním podnikům. Kromě toho nabízí zákazníkům také mobilní služby chytrá řešení pro domácnosti: například chytrý termostat tado°, instalace střešních fotovoltaických elektráren včetně bateriových úložných systémů, tepelná čerpadla a plynové kotle nebo kompletní řešení pro vytápění. Oblíbenou se v poslední době stala služba ČEZ Servis vytápění, kdy zákazník v jednom balíčku získá každoroční servis plynového kotle a kontrolu spalinových cest, k tomu navíc asistenční služby pro domácnost s nonstop linkou pro hlášení poruch. ČEZ Prodej rovněž poskytuje svým zákazníkům dotační poradenství spojené s instalací zdrojů elektřiny a tepla, vyřídí celou administrativu spojenou s žádostí o dotaci a pomůže i s financováním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Vzdělávací systém nepočítá s žáky s odlišným mateřským jazykem

21:26 Veřejný ochránce práv: Vzdělávací systém nepočítá s žáky s odlišným mateřským jazykem

Ombudsmanka ve spolupráci s organizací META, o.p.s., uspořádala konferenci k současné situaci ve vzd…