V Krajské zdravotní se školili lékaři ze Srbska

12.06.2015 18:15

V Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z. se od 18. května do 5. června školilo dvacet lékařů z oblastí Jižního Banátu v Srbsku, zejména z partnerských měst Ústeckého kraje Bela Crkva a Vršac. Přijeli si do Krajské zdravotní nejen zvýšit odborné znalosti a dovednosti, ale také získat informace o možnostech modernizace zdravotnické infrastruktury.

V Krajské zdravotní se školili lékaři ze Srbska
Foto: Radim Panenka
Popisek: Česká a Srbská vlajka

V průběhu dnů prošli stážisté odděleními chirurgických oborů, internou, plicním oddělením, odbornými ambulancemi, novorozeneckým oddělením a ARO. Získali tak zejména nové informace a praktické zkušenosti s využíváním moderních zdravotnických přístrojů, léčebných postupů i řízení procesu zdravotní péče.

Návštěva srbských zdravotníků se koná v rámci projektu Zvyšování kompetencí pracovníků ve zdravotnictví a navázání dlouhodobé spolupráce mezi studenty středních škol ve městech Vršac a Bela Crkva a Ústeckém kraji, který byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí České republiky v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Spolupráce se Srbskem byla zahájena v roce 2010 projektem Zvyšování absorpční kapacity pro rozvoj venkova. Dlouhodobá spolupráce je oboustranně hodnocena jako velmi přínosná a postupně se zaměřuje na konkrétní oblasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

22:37 AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

Téměř osmdesát hektarů, především mokřadních a rašelinných luk, chrání národní přírodní památka Na p…