VMware představil vylepšení pro End User Computing

29.08.2012 15:37

Společnost nabídla první pohled na VMware HorizonTM Suite, integrovanou platformu pro mobilní pracovní sílu. WMware představuje komplexní řešení pro využití desktopů jako centrálně řízených služeb využívajících VMware View® a Wanova MirageTM.

VMware představil vylepšení pro End User Computing
Foto: VMware
Popisek: Společnost VMware, Inc.
reklama

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, představila na konferenci VMworld® 2012 první verzi řešení VMware HorizonTM Suite, nové platformy, která nabídne flexibilní firemní pracovní prostor v cloudu pro mobilní pracovníky, kteří se mohou připojit odkudkoliv za použití jakéhokoliv přístroje. VMware zároveň předvedl, jak spojení produktů VMware View® a Wanova MirageTM umožní zákazníkům přeměnit starší desktopy pro éru cloudu.

„Přechod na Windows 7 a 8, používání vlastních mobilních zařízení ve firemním prostředí a cloud jsou trendy, které přináší IT organizacím nové komplikace a rizika,“ řekl Boaz Chalamish, senior viceprezident a generální ředitel výpočetních řešení pro koncové uživatele (End-User Computing) ve společnosti VMware. „Pravidelné investice VMware do inovace End User Computingu pomohou IT organizacím uvolnit desktopy, redefinovat firemní pracovní prostor a přijmout nový způsob práce v tzv. Post-PC éře, tedy éře po PC.“

Horizon Suite: Platforma pro mobilní pracovní sílu

IT organizace musí zvládnout správu přístrojů, aplikací, dat a uživatelů v éře po PC, proto potřebují řešení, která jim pomohou pokročit od správy přístrojů ke správě uživatelské zkušenosti napříč různými zařízeními. Dnes VMware představil první verzi řešení VMware Horizon Suite a předvedl, jakým způsobem pomůže zákazníkům zajistit pracovní prostor složený z různých zařízení a poskytne koncovým uživatelům bezpečný přístup k aplikacím a datům odkudkoliv.

VMware Horizon Suite spojuje technologie z projektu Octopus, AppBlast, řešení ThinApp, VMware Horizon Application ManagerTM a VMware Horizon Mobile do skutečně integrované platformy pro správu mobilní pracovní síly. VMware Horizon Suite poskytne flexibilní platformu, která jedinečným způsobem kombinuje principy identity, kontextu a pravidel do oddělených osobních a firemních pracovních prostředí, takže je možné konzistentně přistupovat k aplikacím a datům prostřednictvím jakéhokoliv osobního zařízení.

Prostřednictvím centrální webové konzole pro správu mohou IT pracovníci přizpůsobit katalog služeb pro všechny aplikace a data společnosti. Horizon Suite bude rozumět charakteristikám uživatele a prostředí (zařízení, umístění a úroveň připojení) a na jejich základě uplatní daná pravidla pro aplikace, data a desktopy. Díky tomu mohou IT pracovníci zprovoznit Windows, Android, iOS, webové a SaaS aplikace v rámci jediného pracovního prostředí a poskytnout koncovým uživatelům samoobslužný přístup k aplikacím a datům odkudkoli. První verze Horizon Suite zároveň umožní koncovým uživatelům bezpečně přistupovat ke svým složkám a datům a sdílet je z jakéhokoliv přístroje.

„Dramatický příliv mobilních zařízení a aplikací rychle mění existující principy a správu IT,“ řekl Brett Waldman, vrchní analytik výzkumu ve společnosti IDC. „Moderní řešení potřebují integrovaný přístup, který zajistí komplexní správu uživatelů, aplikací a zařízení a umožní dnešním IT organizacím uspokojit radikálně se měnící požadavky byznysu.“

VMware View a Wanova Mirage: Centralizované desktopy pro mobilní pracovní sílu

Protože jsou pracovníci stále mobilnější, musí IT zajistit přístup k tradičním Windows desktopům kdykoliv a odkudkoliv. Díky nedávné akvizici společnosti Wanova může nyní VMware se svou partnerskou komunitou poskytovat řešení pro centralizovanou správu desktopů, která splňují požadavky IT organizací pro přeměnu tradičních Windows desktopů na službu:

  • Správa virtuálních a fyzických desktopů – hostování desktopů v datových centrech za využití technologie VMware View přináší mnoho výhod včetně jednodušší správy systému a aplikací, větší bezpečnosti a kontroly a větší dostupnosti a pružnosti. Zapojení technologie Wanova Mirage rozšíří výhody pro správu desktopů v cloudu, protože umožní lokální systémové aktivity na fyzických desktopech a laptopech. Mirage naklonuje obrazy koncových bodů v datových centrech a zprovozní je lokálně. Zákazníci tak mohou čerpat výhody centralizované správy obnovení, zatímco uživatelé mohou pracovat offline a zachovat si své uživatelské preference (user experience) bez kompromisů. Tato dvě řešení mohou společně podporovat systémy složené z jakékoliv kombinace úkolů a zaměstnanců.

  • Program View „Rapid Desktop“ se rozbíhá – Společnosti Cisco, Dell, HP a Intel se dnes přidaly k rostoucímu ekosystému technologických, channel a OEM partnerů, kteří pomáhají vyvíjet a prodávat zařízení VMware View. Tato snadno nasaditelná zařízení pro infrastrukturu virtuálních desktopů (VDI) mohou hostovat 25 až 500 virtuálních desktopů, které lze velmi rychle poskytnout, což je vhodné pro malé a střední firmy, a škálovat, čehož využijí větší organizace.

  • Nová řešení VMware View – VMware dnes představil dvě nová řešení pro rychlé nasazení desktopů, která pomohou IT administrátorům co nejlépe vytvářet nová prostředí a zajistit, aby všechny vybrané součásti navzájem spolupracovaly. Řešení VMware View Business Process Desktop a Branch Office Desktop byla testována v laboratořích, kde se ověřovala jejich interoperabilita a výkon. Obě řešení jsou zároveň podporována referenční architekturou, nástroji a službami VMware a technologických partnerů pro minimalizaci dohadů a nejasností v oblasti infrastruktury virtuálních datových center.

„Doručení desktopů jako cloudové služby poskytované datovými centry za využití technologie VMware View® usnadňuje a zjednodušuje centralizovanou správu koncových bodů,” řekl Prasad Calyam, ředitel pro výzkum sítí a virtualizace v Ohio Supercomputer centru/OARnet na Ohio State University. „Rozšířené desktopové funkce VMware, které využívají centrální správu obrazů pro lokální výkon, nabídnou díky akvizici Wanova Mirage™ jiný způsob podpory mobilních zaměstnanců v organizaci.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: V únoru provedli zdravotníci v jaderných elektrárnách tři tisíce testů. Kapacitu ještě rozšíří

13:30 ČEZ: V únoru provedli zdravotníci v jaderných elektrárnách tři tisíce testů. Kapacitu ještě rozšíří

Jen za únor provedli zdravotníci v jaderných elektrárnách Temelín a Dukovany celkově tři tisíce test…