Ve Slovácké tržnici vzniká největší dopis Ježíškovi

29.11.2015 17:00

O nový český rekord se pokoušejí děti ve Slovácké tržnici v Uherském Hradišti. Píší totiž svá přání Ježíškovi na několikametrovou tabuli.

Ve Slovácké tržnici vzniká největší dopis Ježíškovi
Foto: SYNOT
Popisek: Ve Slovácké tržnici vzniká největší dopis Ježíškovi

Nejčastěji děti touží po stavebnicích, knihách, panenkách a autech. Větší kluci a holky pak preferují chytré telefony a tablety.

Děti mohou svá přání psát až do 22. prosince. Několik přání poté bude splněno a děti najdou na Štědrý den své vytoužené dárky pod vánočním stromkem u Slovácké tržnice. Ostatní děti, které se do akce zapojily a na Štědrý den k tržnici dorazí, získají alespoň malou pozornost.

„Děti začaly psát přání na plochu přesahující 15 metrů čtverečních. Už teď ale vidíme, že tento rozměr kvůli velkému zájmu rozhodně nebude stačit, takže postupem času přidáme další plochy, aby děti měly kam svá přání umístit. Zatím tedy není jasné, jak velké přání nakonec vznikne," uvedla Magda Pekařová, tisková mluvčí skupiny SYNOT.

Podle Michala Jurečky z Agentury Dobrý den Pelhřimov, která české rekordy registruje, jde o ustavující rekord. "Bude zapsán do databáze českých rekordů, ale ještě nevíme, v jakých rozměrech," uvedl Jurečka. Dosavadní nejdelší přání mělo podle jeho slov 53 metrů na délku, plochou však bylo menší než to, které vzniká v Uherském Hradišti.

Děti svá přání včetně adres píší na tabuli nesmazatelnými fixami. Také povrch tabule je mírně zvlněný, aby na něm přání lépe vydržela.

Návštěvníci tržnice si během víkendu mohli také vyrobit adventní věnec či různé vánoční dekorace.

Pozn. redakce: 78,921 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Pravčická brána je od soboty opět přístupná

22:30 Ústecký kraj: Pravčická brána je od soboty opět přístupná

V sobotu 1.10. se v omezeném režimu po dvou měsících po požáru znovu otevřela Pravčická brána.