Ve VTÚ se konal technologický workshop pro složky integrovaného záchranného systému

01.11.2015 12:05 | Zprávy

Prezentace komplexního řešení v provozování bezpilotních prostředků! To bylo stěžejní téma technologického workshopu pro složky integrovaného záchranného systému, který pořádal Vojenský technický ústav, s. p. ve spolupráci se společnostmi Mobilicom – Veracomp s.r.o. a TTC Telekomunikace s.r.o. ve středu 21. října 2015.

Ve VTÚ se konal technologický workshop pro složky integrovaného záchranného systému
Foto: VTÚ
Popisek: VTÚ

Úvodní část pracovního jednání odborných pracovníků jak ze složek integrovaného záchranného systému, tak i Letecké služby Policie ČR patřila prezentacím. Nejprve se ujal slova ředitel státního podniku VTÚ Mgr. Jiří Protiva a přítomné seznámil nejen s širokým portfoliem tří odštěpných závodů, ale také s aktuálně řešenými tématy, včetně těch, které reagují na stávající bezpečnostní rizika. Následně představil Ing. Jiří Kuzdas, ředitel úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systémů Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany, řadu bezpilotních prostředků, které od roku 1983 toto pracoviště vyvíjí a vyrábí. Počínaje tzv. Experimentem 50, konče bezpilotním rotorovým univerzálním prostředkem (BRUS).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…