Veřejný ochránce práv: Za opožděné oznámení neschopenky nelze automaticky vyřadit z evidence úřadu práce

26.09.2020 22:04 | Zprávy

Nejvyšší správní soud potvrdil názor zástupkyně ombudsmana Moniky Šimůnkové, že v případě stěžovatele nemohlo být opožděné oznámení dočasné neschopnosti důvodem jeho automatického vyřazení z evidence úřadu práce.

Veřejný ochránce práv: Za opožděné oznámení neschopenky nelze automaticky vyřadit z evidence úřadu práce
Foto: ochrance.cz
Popisek: Veřejný ochránce práv - logo

Stěžovatel, jehož případem se zástupkyně ombudsmana zabývala, se díky tomu vrací do evidence uchazečů o zaměstnání, a nebude mít dluh na zdravotním pojištění.

Zástupkyně ombudsmana se opakovaně setkává s případy lidí, kteří během evidence na úřadu práce onemocněli, navštívili lékaře, z vážných důvodů oznámili úřadu práce svou dočasnou neschopnost plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání se zpožděním  a úřad práce je za to bez dalšího vyřadil z evidence.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Taky by mě zajímalo, co bude s důchody

Ale ne teď, ale za 10-20-30 let? Bude na ně? Proč teď kritizujete vládu za důchody, když sami jste pro důchodovou reformu neudělali nic, ani teď ani když jste byli ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: První výsledky registru lobbování

19:28 Ministerstvo spravedlnosti: První výsledky registru lobbování

Od 1. července 2025 je účinný zákon o regulaci lobbování a byl spuštěn registr lobbování. Ministerst…