České dráhy připravily v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka Setkání parních lokomotiv, které připomene 160. výročí Buštěhradské dráhy. Do Lužné pojede v sobotu i neděli parní vlak, který bude začínat na Masarykově nádraží. Historická souprava pojede v sobotu 20. června také z Prahy-Braníka po trati Posázavského pacifiku přes Týnec nad Sázavou a Čerčany až do Sázavy. Cestující jím můžou vyrazit na Sázavskou pouť, která připomene 600. výročí upálení Mistra Jana Husa.
Setkání lokomotiv v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka
V sobotu a neděli 20. a 21. června vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou 464.102 „Ušatá“. Souprava pojede v 8:09 z pražského Masarykova nádraží přes Dejvice, Veleslavín a Kladno až do Lužné u Rakovníka, kam dorazí v 10:05. Ve zdejším železničním muzeu ČD bude připravené Setkání parních lokomotiv, jedinečné představení ze železniční historie, které připomene 160. výročí Buštěhradské dráhy. Zpět do Prahy se bude parní vlak vracet ve 14:55. Návštěvníci, kteří přijedou do Lužné v neděli, se budou moci svézt navíc také vyhlídkovým vlakem v čele s parní lokomotivou 310.093 „Kafemlejnek“. Z Lužné bude odjíždět ve 12:30 a jeho cílovou stanicí budou Kolešovice. Zpět do Lužné se tento vlak vrátí ve 14:37.
Jízdní řád parního vlaku
Praha Masarykovo n. – Lužná u Rak. a zpět (20. a 21. 6. 2015)
|
||
tam
|
stanice
|
zpět
|
08:09
|
Praha Masarykovo n. |
16:41
|
08:18
|
Praha-Bubny |
16:36
|
08:26
|
Praha-Dejvice |
16:26
|
08:39
|
Praha-Veleslavín |
16:19
|
08:56
|
Hostivice |
16:05
|
09:17
|
Kladno |
15:44
|
09:34
|
Stochov |
15:26
|
09:48
|
Nové Strašecí |
15:15
|
09:56
|
Řevničov |
15:06
|
10:05
|
Lužná u Rakovníka |
14:55
|
Jízdní řád parního vlaku
Lužná u Rak. – Kolešovice a zpět (neděle 21. 6. 2015)
|
||
tam
|
stanice
|
zpět
|
12:30
|
Lužná u Rakovníka |
14:37
|
12:48
|
Krupá |
14:29
|
13:03
|
Chrášťany |
13:59
|
13:10
|
Kněževes |
13:52
|
13:21
|
Kolešovice |
13:40
|
Jízdenky bude prodávat přímo vlakový personál, ve vlaku bude platit zvláštní jízdné:
- z Prahy Masarykova nádraží až Hostivice do Lužné u R. nebo naopak – 150 Kč
- Kladno / Stochov – Lužná u R. nebo naopak – 80 Kč
- N. Strašecí / Řevničov – Lužná u R. nebo naopak – 40 Kč
- Lužná u R. – Kolešovice – 80 Kč
- Lužná u R. – Kolešovice a zpět – 150 Kč
- děti 6–15 let – poloviční jízdné
Program Setkání parních lokomotiv
- lokomotivy 310.093, 354.195, 423.094 KHKD, 464.008, 464.102 NTM, 534.0323, 555.0153 KHKD a 556.0506
- kavalkáda tří parních vlaků z Lužné do Řevničova – pouze v sobotu, odjezdy od 12:30 do 12:50
- předvedení lokomotiv na točně – vždy v 11:30
- noční fotografování v sobotu od 21:00 do 23:00 (zvýšené vstupné – samostatně 100 Kč)
V sobotu i v neděli od 8:00 do 9:00 bude možný vstup pouze pro fotografy, a to za zvýšené vstupné 100 Kč (včetně celého dne).
Podrobné informace jsou na webu www.cdmuzeum.cz.
Posázavský Pacifik na Sázavskou pouť (sobota 20. června)
V sobotu 20. června vypraví České dráhy parní vlak s lokomotivou 434.2186 „Čtyřkolák“ po trati Posázavského pacifiku přes Davli a Jílové u Prahy. Odjíždět bude z Prahy-Braníka a jeho cílovou stanicí bude Sázava-Černé Budy. Cestující můžou jízdu vlakem spojit s návštěvou Sázavské pouti, konané u příležitosti 600. výročí Mistra Jana Husa. V soupravě budou řazené historické vozy 3. třídy s dřevěnými lavicemi a chybět nebude ani bufetový vůz. Z Prahy-Braníka bude vlak odjíždět v 9:01 a příjezd do Sázavy je plánován na 12:19. Zpáteční jízdenka z Prahy do Sázavy stojí 280 korun, v prodeji budou i jízdenky pro kratší úseky a zlevněné jízdenky pro děti. Pro zájemce bude připravena také krátká vyhlídková jízda ze Sázavy do Ledečka a zpět.
Jízdní řád parního vlaku
Praha – Sázava-Černé Budy a zpět (20. 6. 2015)
|
||
tam
|
stanice |
zpět
|
09:01
|
Praha-Braník |
19:16
|
09:10–09:12
|
Praha-Zbraslav |
19:05–19:07
|
09:19–09:36
|
Vrané nad Vltavou |
18:54–18:58
|
09:46–09:48
|
Davle |
18:37–18:44
|
10:06–10:08
|
Jílové u Prahy |
18:11–18:20
|
10:20–10:21
|
Krhanice |
17:58–18:00
|
10:27–10:30
|
Týnec nad Sázavou |
17:32–17:51
|
10:48–11:42
|
Čerčany |
16:33–17:15
|
11:52–11:54
|
Hvězdonice |
16:20–16:22
|
11:58–12:00
|
Chocerady |
16:14–16:16
|
12:08–12:10
|
Stříbrná Skalice |
16:04–16:06
|
12:19
|
Sázava-Černé Budy |
15:56
|
Jízdní řád vyhlídkového vlaku
Sázava-Černé Budy – Ledečko a zpět (20. 6. 2015)
|
||
tam
|
stanice |
zpět
|
14:15
|
Sázava-Černé Budy |
15:00
|
14:24
|
Ledečko |
14:51
|
Ceník jízdného v parním vlaku
Praha – Sázava-Černé Budy a zpět (20. 6. 2015)
|
|
základní cena
|
|
zpáteční jízdenka Praha – Sázava-Černé Budy |
280 Kč
|
K základní ceně jsou uznávány slevy a doplatky: ZTP, děti, žáci, psi, síťové jízdenky. | |
obchodní nabídky
|
|
jízdenka mezi jednotlivými místy zastavení |
60 Kč
|
jízdenka pro úseky Praha – Davle, Davle – Čerčany, Čerčany – Sázava-Černé Budy |
120 Kč
|
jednosměrná jízdenka Praha – Sázava-Černé Budy |
240 Kč
|
zpáteční jízdenka Praha – Týnec nad Sázavou |
240 Kč
|
jednosměrná jízdenka Praha – Týnec nad Sázavou |
200 Kč
|
rezervace místa (pouze v předprodeji) |
zdarma
|
děti od 6 do 15 let |
sleva 50 %
|
děti do 6 let bez nároku na místo k sezení |
zdarma
|
Předprodej jízdenek je zajištěnna nádraží Praha-Braník denně od 7:30 do 11:30 a od 13:00 do 17:20 a v mezinárodní pokladně na Masarykově nádraží denně od 8 do 18 hodin. Porobnosti poskytne Regionální obchodní centrum ČD Praha (tel.: 972 241 629, e-mail: Lemberk@gr.cd.cz) nebo zaměstnanci železničních stanic Praha-Braník (tel. 725 859 426, e-mail Pavlik@zap.cd.cz) a Praha Masarykovo nádraží (tel. 972 246 161).
Parní vlak pojede po trati Posázavského pacifiku přes Davli a Jílové u Prahy letos ještě čtyřikrát. Cílovou stanicí budou 27. června Postupice, 4. července a 22. srpna Kácov a 29. srpna Vlašim. Poslední parní jízda do Vlašimi se bude konat u příležitosti 120. výročí tratě Benešov u Prahy – Vlašim.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva