Víno z Kobylí: Výroba svatomartinského vína v Kobylí finišuje

29.10.2014 8:59

V Kobylí se začíná s lahvováním Svatomartinského vína. V uplynulých dnech totiž certifikovaní degustátoři v Národním vinařském centru ve Valticích dokončili hodnocení všech vín, které zástupci vinařství Víno z Kobylí připravili na oblíbený svátek sv. Martina.

Víno z Kobylí: Výroba svatomartinského vína v Kobylí finišuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lahve vína, ilustrační foto

Teprve po schválení stanovených kritérií kvality se může víno opatřit známkou Svatovavřinecké. Tato podmínka platí pro všechny vinaře, kteří chtějí toto speciální mladé víno prodávat. Stejně jako v uplynulých letech byli degustátoři s kvalitou produktů Vína z Kobylí spokojeni a tak již dokončení všech příprav na 11. listopadu nic nestojí v cestě. 

V letošní nabídce Svatomartinských pod značkou Víno z Kobylí naleznou milovníci bílých vín odrůdy Müller Thurgau nebo Muškát moravský. Příznivce červených vín jistě potěší Modrý Portugal či Svatovavřinecké. Bonbonkem bude letošní premiéra Zweigeltrebe rosé.

Svatomartinská vína jsou první vína ročníku, se kterým si podle tradice mohou lidé přiťuknout na sv. Martina připadajícího na 11. listopadu v 11.00 hodin nejdříve. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých pár týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. Svatomartinská vína mají lehkou barvu i chuť a nižší obsah alkoholu, obvykle okolo 12 procent.  

Vaše vinařství Kobylí 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

22:30 Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

Trestním stíháním dvou Čechů obviněných z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omam…