Vsetínská pohotovost pro dospělé se vrací do polikliniky

30.09.2014 20:00

Lékařská pohotovostní služba pro dospělé, která byla přechodně poskytována ve všední dny v interním pavilonu, se od prvního října vrací znovu do polikliniky, konkrétně do prostor u lékárny v prvním patře, přístup schodištěm. Provozní doba zůstává stejná. Provoz ve všední dny i o víkendech bude opět zajišťován na jednom místě, kde je k dispozici i lékařská pohotovostní služba pro děti a o víkendech také zubní pohotovost.

Vsetínská pohotovost pro dospělé se vrací do polikliniky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Lékařská pohotovostní služba pro dospělé je ve všední dny zajišťována od 17.00 do 20.00 hodin, o víkendech a svátcích od 8.00 do 20.00 hodin. Stejně tak i lékařská pohotovostní služba pro děti. Zubní pohotovost je k dispozici o víkendech a svátcích od 8.00 do 12.00 hodin.

Lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťuje vyšetření a ošetření nemocných s náhlou změnou zdravotního stavu, zhoršení průběhu onemocnění vzniklého mimo pravidelný provoz ambulantních zdravotnických zařízení. LPS není určena pro běžné lékařské výkony a vyšetření. Podle zkušenosti jsou nejčastějšími důvody pro návštěvu LPS náhle vzniklé bolesti v bederní páteři, žlučníkový záchvat, ledvinová kolika, mdloby, nevolnost, déletrvající vysoké teploty spojené s obtížnou hybností, vysoký krevní tlak spojený s nevolností, závratí, stavy dušnosti lehčího charakteru u chronicky nemocných, průjmy. Pacienti by měli v takových případech prioritně vyhledat právě lékařskou pohotovostní službu, tam jsou zdravotníci připraveni a schopni jim pomoci.

„Pro stavy odkladné je lepší, když pacient vyhledá svého registrujícího praktického lékaře v jeho ordinačních hodinách, protože ten nejlépe zná jeho zdravotní anamnézu. Dokáže mu logicky lépe poradit, než lékař na pohotovosti, který ho vidí krátce a většinou poprvé v životě, byť se bude profesně, odborně i eticky snažit pomoci co nejlépe,“ uvedl MUDr. Bořek Lačňák, člen představenstva Vsetínské nemocnice a.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Podařilo se zastavit zhoršování hospodaření náchodské nemocnice

20:09 Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Podařilo se zastavit zhoršování hospodaření náchodské nemocnice

Vyjádření ZH KHK a. s. k situaci v ON Náchod a.s