ZZS MSK: Vrtulník LZS letěl pro zraněné horníky na Frýdecko-Místecku

11.06.2014 16:14 | Zprávy

Posádka letecké záchranné služby z Ostravy zasahovala v dnešních dopoledních hodinách v areálu dolu Paskov v Chlebovicích na Frýdecko-Místecku. Operačnímu středisku ZZS byl před desátou hodinou nahlášen zával v dole se zraněním dvou horníků.

ZZS MSK: Vrtulník LZS letěl pro zraněné horníky na Frýdecko-Místecku
Foto: ZZS MSK
Popisek: letečtí záchranáři

Pacienti byli ošetřeni báňskými záchranáři a dopraveni na povrch, kde si jednoho z nich převzali letečtí záchranáři ZZS MSK. Třiatřicetiletého muže s vážným poraněním obou dolních končetin následně vzdušnou cestou transportovali na traumatologické centrum Fakultní nemocnice v Ostravě. Po jeho předání do péče tamních lékařů se stroj vrátil zpět na důl Paskov, aby mohl přepravit i druhého z horníků. Dvaačtyřicetiletý pacient utrpěl poranění hlavy, horní a dolní končetiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A ví se, jak tedy prezident odpověděl?

Myslím na tu otázku, co zde citujete? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hrncir-SPD-Jeden-z-deniku-pise-ze-se-student-zeptal-na-Pavlovo-udajne-clenstvi-v-KSC-790489 Dá se někde najít odpověď? Petra

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Žáci řešili úlohy z informatiky

16:18 Ústecký kraj: Žáci řešili úlohy z informatiky

Slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Haxagon Skirmish Czech Republic 2026 v IT a kyber…