Zájem o práci v ČEZ loni stoupl, firmu posílilo 1172 nových zaměstnanců

05.02.2021 20:29 | Zprávy

Navzdory covidu tak v průběhu 2020 největší česká energetika nabrala o 8,5 % víc lidí než v předešlém roce. Třetinu nových nástupů loni tvořili vysokoškoláci, podobný podíl připadá na mladé do 30 let. Velkým tématem pro firmu je digitalizace, shání desítky odborníků.

Zájem o práci v ČEZ loni stoupl, firmu posílilo 1172 nových zaměstnanců
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Noví specialisté na informační technologie a digitalizaci nastoupili loni do všech částí Skupiny ČEZ. Nejvíce jich ale směřovalo do oblasti prodeje a distribuce, kde se jednalo zhruba o 8 % z nově přijatých lidí. V obou totiž probíhají ambiciózní digitalizační programy s cílem zvýšit efektivitu a uživatelský komfort a zároveň snížit náklady a environmentální dopady. V rámci mateřské společnosti ČEZ, a. s., zase nejvíce nabírala jaderná divize. Loňské statistiky ta odrážejí strategii Skupiny ČEZ postavenou na modernizaci distribuce, bezpečném provozu stávajících zdrojů a rozvoji nové energetiky.

„Loňský rok zasadil české ekonomice tvrdou ránu, jsem proto ráda, že ČEZ zůstává ostrovem stability a důvěry i v otázce zaměstnanosti. Dokazují to opakovaná vítězství v anketách o nejžádanějšího zaměstnavatele. Těší mne, že práce u nás láká šikovné lidi, kteří s námi chtějí energetiku připravit na výzvy 21. století,“ říká členka představenstva a leader udržitelného rozvoje Michaela Chaloupková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čáslavští stíhači už Gripeny natankují i při nočních letech

16:08 Armáda ČR: Čáslavští stíhači už Gripeny natankují i při nočních letech

Většina pilotů 211. taktické letky z Čáslavi už dokáže dotankovat JAS-39 Gripen i během letu v noci,…