Experti v laboratoři testovali stoličky určené pro děti ve věku zhruba od šesti měsíců. dTest mimo jiné zjišťoval, jestli se židličky mohou s dítětem převrátit dopředu, vzad nebo do strany. Při testování se odborníci řídili aktuálně platnou normou ČSN EN 14988:2018, která u dětských vysokých židliček přesně stanovuje bezpečnostní požadavky na jejich konstrukční zpracování i zkušební metody, kterými se prověřují. Testovací metoda při zkoušce stability simuluje situace, kdy se dítě v židličce naklání do stran nebo se odstrčí od stolu.
„Pokud měly stoličky ve výbavě pultík a nastavitelnou opěrku zad, testovali jsme všechny možné varianty. Při zkouškách stability jsme odhalili čtyři rizikové modely – Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi. Reálně hrozí, že se tyto židličky s dítětem převrátí dozadu,“ říká Hana Hoffmannová, šéfredaktorka spotřebitelského časopisu dTest a dodává: „Tyto židličky nepovažujeme za vhodné a pro děti bezpečné, podali jsme proto podnět České obchodní inspekci kvůli nedodržení platné normy.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
bezpečnost , děti , nábytek , TZ , dTest
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…